Yabancı turistlerin faydalandığı ucuz tatil imkanından yerli turistlerin de faydalanması için işleme koyulan erken rezervasyon sistemi ile pek çok yerli turist şimdiden yaz tatili planını yaptı. Yerli turistlerin imkanlardan faydalanması için taksitlendirme imkanını da sağlayan uygulama ile yüzde 45 – 50 arasında indirim kazanan yerli turistler uygulamaya yoğun ilgi gösterdi. 12 Aralık 2016 tarihinde başlatılan kampanya henüz 3 ay olmasına rağmen şimdiden 2,6 milyon kişinin ilgisini çekti. Yaz tatilini daha ucuza getirmek isteyen kişiler şimdiden rezervasyon işlemlerini yapıp ödemelerine başladılar.

Kampanya Çok Avantajlı

Kampanyanın yerli turist için havayolu uçuşlarında indirim, kredi kartı ile taksitli ödeme, yüzde 45 – 50 arasında indirim gibi pek çok cazip imkanları sunduğunu belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, kampanyada asıl amacın yabancı turistlerin ülkede tatil yaparken faydalandığı avantajlardan kendi ülkemizdeki vatandaşların da faydalanması olduğunu, Türk vatandaşlarının tatil dönemi olan temmuz ve ağustos ayları için son anda karar vermelerinin dezavantaja döndüğünü, bu uygulama ile hem vatandaşların daha ucuza tatil yapacağını hem de dış pazarda yaşanan turist kaybının telafisinin yapılacağını söyledi.

31 Mayıs’a Kadar

Erken rezervasyon konusunda kamu kurumunda çalışanların daha rahat davrandığını belirten İşler, bununla birlikte yüzde 50’ye varan indirimden ve 9 taksit imkanından faydalanmak isteyen pek çok kişinin de kampanyaya yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Genellikle Akdeniz Bölgesi’ndeki tesislere yoğun ilgi olduğunu belirten İşler, kampanyanın 31 Mayıs tarihine kadar süreceğini ancak vatandaşların yoğun ilgisi ile istenilen zamanda ve yerde rezervasyon imkanını kaçırmamak için vatandaşların elini çabuk tutması gerektiğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.