Palandöken: KOSGEB’den İyi Haber Var!

0

Ekonomideki durgunluğun önüne geçmek için yapılan teşviklerin başında olan ve pek çok esnafın umudu olan KOSGEB Sıfır Faizli 50 Bin Liralık Kredi’ye rekor başvuru gerçekleşmiş ancak başvuruda bulunan yaklaşık 230 bin kişi şartlara uygun olmadıkları gerekçesi ile kabul edilmemişti. Yaşanan yoğun talep sonrasında ümitleri sönen esnafa iyi haber Torba Yasa Kanunu ile geldi. Sicil affını gelmesi ile başvurusu kabul görmeyen pek çok vatandaş tekrardan KOSGEB faizsiz kredi umudunu yeniledi. TESK Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı açıklama ile KOSGEB’e başvuru yapmayı planlayan KOBİ’lere güzel haber verdi. Daha önceki başvuru döneminde gece yarılarına kadar KOSGEB kapısında başvuru için bekleyen ancak sistem yetersiz olduğu için çok fazla sorun yaşayan esnaf aynı tempo için hazırlanırken Palandöken, daha önce başvuru yapıp kabul görmeyen yaklaşık 230 bin vatandaşın tekrar başvuru yapmasına gerek olmadığını söyledi.

Başvuruda Son Gün 20 Şubat

Krediye başvuracak esnaflara son günün 20 Şubat 2017 tarihi olduğunu hatırlatan Palandöken, başvuruların internet üzerinden yapılabileceğini ve kredi faiz desteğine hak kazanan vatandaşlara 27 Şubat 2017 tarihinden itibaren SMS ve e- posta ile bilgilendirme mesajı gönderileceğini söyledi.

Tekrar Başvuruya Gerek Yok

Gerekli şartları taşıyan KOBİ’lere 50 bin lira üst limitli, 12 ay ödemesi ertelenen ve geri kalanı da 3 aylık eşit taksitler halinde ödenecek toplamda 36 ay vadeli sıfır faizli işletme kredisinin verileceğini belirten Palandöken, daha önce başvuruda bulunan 230 bin KOBİ’nin tekrar başvuru yapmasına gerek olmadığını, sistemin zaten yoğun olduğunu böyle bir işlemi yapmanın manasız olduğunu söyledi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın