Türk Ekonomi Bankası ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında emeklileri ilgilendiren ciddi bir protokol imzalandı.

TEB (Türk Ekonomi Bankası) emeklilere banka promosyonu verilmesi için SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) ile anlaşmaya vardı. Emeklileri kapsayan mevcut müşterilerinin yanı sıra emekli maaşını TEB’e taşıyan herkese promosyon ödemesi sözü verildi. TEB şubelerine başvurmaları halinde 3 yıllık sözleşmeyi imzalayan emeklilere maaşlarına göre bir defaya mahsus peşin ödemeler gerçekleştirilecek.

İLK AÇIKLAMA TEB’ DEN GELDİ

Promosyonla ilgili bir açıklama yapan Türk Ekonomi Bankası protokol mevcut emekliler ve yeni emekli olmuş fakat başka bankadan aldığı emekli maaşını TEB‘e taşıyan emekliler Türk Ekonomi Bankası şubelerine promosyon için başvuru yaptıkları takdirde promosyon ödemelerini alabilecekler. Emeklilere ödenecek olan bu promosyonun tek şartı ise 3 yıllık bir taahhütnameyi imzalamaları. Taahhütname imzalandıktan sonra tüm emekliler maaş tutarlarına göre tek seferlik ve peşin promosyon ödemelerine kavuşmuş olacaklar.

Bu protokol sisteminin tüm altyapı çalışmalarında ciddi aşama kaydedildiği ve bir aksilik olmadığı takdirde mart ayında tamamlanması planlandığı ve maaşlarını Türk Ekonomi Bankası‘na taşıyan emeklilere promosyon ödemelerinin mart ayında ve onu takiben nisan ve mayıs aylarında yapılması hedeflenmekte.

MAAŞLAR TEB’E NASIL TAŞINIR?

İmzalanan bu protokol ile doğal olarak tüm emekliler bazı soruların cevaplarını aramaya başladı. Genel olarak soruların başında “maaşımı TEB‘e nasıl taşırım?” geliyor. Aslında bu sorunun cevabı çok kısa ve net. Sadece nüfus cüzdanı yanına alınıp, TEB’in herhangi bir şubesine gidilerek başvuru yapılabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.