Teknolojinin gelişmesi sonrasında yapılan çalışmalarda artık araçlara takılan cihaz kasko parasını da ortadan kaldırılıyor. 

Araç kullananların en çok çekindiği durumların başında kasko ödemeleri geliyor. Yapılan kazalar sonrasında kazanın durumu hakkında gerekli incelemeler yapıldıktan sonra gerekli ödemeler kasko tarafından yapılıyordu. Aracına kasko yaptıran araç sahiplerinin her yıl belirli miktar ödemeleri gerektiği için ceplerinden çıkan bu ücretlerin zaman zaman bütçelerini zorladığı biliniyor. Son dönemlerde araç sahipleri tarafından sigorta şirketlerinin yapmış olduğu zamlara itiraz edildiği görüldü. 

Teknolojinin gittikçe gelişmesi sonrasında bu durumun ortadan kalktığı belirlendi. Artık dijital bir makine sayesinde araç sahiplerinin cebinden çıkacak olan paraların yine ceplerinde kalması sağlanacak. Küçük bir dijital aracın geliştirilmesinin ardından araçlara yerleştirilmesine karar verildi. Araç içerisinde sürekli olarak takılı duran bu sistem sürücünün aracı nasıl kullandığını sürekli olarak sigorta şirketine rapor edecek. Hatasız ve sorunsuz kullanılan araçların kasko ücretinden günlük olarak düşmesi bekleniyor. Ancak hatalı kullanımlarda bu fiyatın artması sağlanıyor. 

Yeni geliştirilen bu aracın isminin metromile olduğu öğrenildi. Hassas bu sistem sayesinde sürücülerin kasislere nasıl girdiği, park ediş sırasında nasıl bir yol izledi, sinyalleri eksiksiz bir şekilde verdi mi, trafik içerisinde hatalı sollama var mı gibi soruların cevabının bu cihaz sayesinde sorunsuz bir şekilde bulunmasına karar verildi. Sistem ilk olarak ABD’de kullanılmaya başlanmış ve zaman içerisinde yaygın hale gelmeye başlamıştı. Bunun ardından yakın zamanda bu sistemin ülkeye gelmesi bekleniyor. İyi araba kullandığını ve dikkatli olduğunu düşünen sürücüler bu sayede kasko parasından kar elde edebilirler. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

two + seven =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.