Emlak Konut tarafından konut satışlarının gerçekleştirilmesi sonucunda kiracılarında yüzünü güldürecek bir sistem ortaya çıktı. 

Konut piyasasında meydana gelen durgunluğu sonlandırmak için yeni çalışmalar yapılmaya başladı. Bu çalışmalar sonrasında Emlak Konut firması tarafından kolay ödeme seçenekleri ile kolay faiz seçenekleri sonrasında ortaya yeni kampanyaların çıkarıldığı açıklandı. Konut satışının artırılması için planlanan kampanyaların henüz ilk günleri olmasına rağmen işe yaradığı ve pek çok vatandaşın en sahibi olabilmek için harekete geçtiği öğrenildi. Kampanyanın başlatılmasına henüz 12 gün olmasına rağmen yapılan çeşitli çalışmaların ardından vatandaşların ilgisinin yoğun olduğu ve 250 bin adet konutun satışının gerçekleştirildiği açıklandı. Yapılan bu satışların ardından elde edilen kar oranlarının 1 milyar 150 milyon liraya kadar çıktığı açıklandı. 

Daha önceki dönemlerde elde edilen cironun dört katının elde edilmesi dikkat çekti. İkinci kampanya olarak hayata geçen bu sistem sonrasında ev almak isteyen ancak bu durumu sürekli olarak erteleyen vatandaşların imkanlardan yararlanmak için fırsatları değerlendirdikleri açıklandı. Kampanya dahilinde toplam 30 adet proje satışa çıktı. 12 günlük değerlendirme sonrasında 5 projenin tamamen satıldığı hatta kotasının aşıldığı öğrenildi. 

Konut alımları sırasında 20 yıla kadar vade seçenekleri ve düşük faiz seçenekleri sunulduğu gibi peşin ödeme yapacak olan vatandaşlara yüzde 15 oranına kadar indirim yapılmasına karar verildi. Peşin ödeme oranlarına göre indirim oranları da değişiyor. Konut satışlarının artması ile birlikte beklenildiği gibi kira oranlarında da düşüş yaşanabilir. Daha önce kiralık konut bulunamadığı için artan fiyatlar sonrasında ev sahiplerinin artması ile kira sıkıntısı son bulacak gibi görünüyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 − two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.