Trafik Çilesine Son Verecek Proje!

Google Haberlere Abone Ol:

İstanbul trafiğine çözüm olacak İstanbul Tüneli Projesinin ilk ayağının nereden başlayacağı kesinleşti. 

Son iki yıldır yaşanan ekonomik sıkıntılar beraberinde ülkeyi olumsuz etkilemeye başlamıştı. Ancak hükümet bu süreçte durmak yerine ilerlemeyi tercih ederek yatırımları ile dikkat çekti. Azimli bir çalışma sonrasında ekonomide meydana gelen çatlağın kapatılmaya başladığı açıklandı. Ekonomik sıkıntılara rağmen 2016 yılında pek çok projenin yapımı tamamlandı ve açılışı gerçekleştirildi. Ardından yeni proje müjdeleri verildi ve çalışmalara başlandı. 2023 hedeflerine emin adımlarla gitmek ve ülkeyi olduğu konumdan bir üst seviyeye daha taşımak için çalışmalar devam ediyor. 

İstanbul trafiğinin ne kadar büyük bir sorun olduğu bilindiği için bu duruma el koymak ve vatandaşların biraz daha rahatlatılmasını sağlamak için yeni bir projeye imza atıldı. 3 katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesinde mimarların ve mühendislerin tüm detayları en ince ayrıntısına kadar belirlemek ve yaşanabilecek çeşitli sorunların önüne geçebilmek için canla başla çalıştıkları tespit edildi. Bu yıl başlanacak olan proje için şimdilik 7 milyon 500 bin liralık ödenek ayrıldı. Proje için her yıl yeni ödeneklerin ayrılması planlanıyor. 

Çalışmaların devam ettiği açıklanırken karadan ve denizden sondaj çalışmaları başlandı. 3 katlı projede her türlü araç geçişine imkan tanınacağı için trafik sorununun bir nevi ortadan kaldırılması planlanıyor. Büyüklüğü ve kapsamı düşünüldüğü zaman diğer projelere göre dünyada ilk olması bekleniyor. Projenin ayrıntıları belirlenmişken ilk ayağının İncirli’den başlayarak Söğütlüçeşmeye kadar uzanması tasarlanıyor. Trafik sorununa çözüm bulunabileceği gibi hızlı bir yolculuk sağlayacak. Bu sayede Asya Avrupa kıtaları arasında 14 dakikalık bir mesafe olacak. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...