Ana SayfaEkonomiTrafik Çilesine Son Verecek Proje!

Trafik Çilesine Son Verecek Proje!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

İstanbul trafiğine çözüm olacak İstanbul Tüneli Projesinin ilk ayağının nereden başlayacağı kesinleşti. 

Son iki yıldır yaşanan ekonomik sıkıntılar beraberinde ülkeyi olumsuz etkilemeye başlamıştı. Ancak hükümet bu süreçte durmak yerine ilerlemeyi tercih ederek yatırımları ile dikkat çekti. Azimli bir çalışma sonrasında ekonomide meydana gelen çatlağın kapatılmaya başladığı açıklandı. Ekonomik sıkıntılara rağmen 2016 yılında pek çok projenin yapımı tamamlandı ve açılışı gerçekleştirildi. Ardından yeni proje müjdeleri verildi ve çalışmalara başlandı. 2023 hedeflerine emin adımlarla gitmek ve ülkeyi olduğu konumdan bir üst seviyeye daha taşımak için çalışmalar devam ediyor. 

İstanbul trafiğinin ne kadar büyük bir sorun olduğu bilindiği için bu duruma el koymak ve vatandaşların biraz daha rahatlatılmasını sağlamak için yeni bir projeye imza atıldı. 3 katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesinde mimarların ve mühendislerin tüm detayları en ince ayrıntısına kadar belirlemek ve yaşanabilecek çeşitli sorunların önüne geçebilmek için canla başla çalıştıkları tespit edildi. Bu yıl başlanacak olan proje için şimdilik 7 milyon 500 bin liralık ödenek ayrıldı. Proje için her yıl yeni ödeneklerin ayrılması planlanıyor. 

Çalışmaların devam ettiği açıklanırken karadan ve denizden sondaj çalışmaları başlandı. 3 katlı projede her türlü araç geçişine imkan tanınacağı için trafik sorununun bir nevi ortadan kaldırılması planlanıyor. Büyüklüğü ve kapsamı düşünüldüğü zaman diğer projelere göre dünyada ilk olması bekleniyor. Projenin ayrıntıları belirlenmişken ilk ayağının İncirli’den başlayarak Söğütlüçeşmeye kadar uzanması tasarlanıyor. Trafik sorununa çözüm bulunabileceği gibi hızlı bir yolculuk sağlayacak. Bu sayede Asya Avrupa kıtaları arasında 14 dakikalık bir mesafe olacak. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.