Anasayfa Ekonomi 4.0’a Uygun Fabrikaya Avrupa’dan Teklif Yağıyor

4.0’a Uygun Fabrikaya Avrupa’dan Teklif Yağıyor

Teknolojinin ilerlemesi her alanda olduğu gibi sanayi alanında da hem tüketici hem de üreticiler açısından büyük önem arz ediyor. Dünyada ekonomik sistem her geçen gün bir belirsizlik içerisindeyken bu belirsizliği aşan Türk firma girdiği 4.0 üretim sistemi ile Avrupa’nın gözlerini üzerine çekmeyi başardı. Henüz çalışmaları devam eden ve nisan ayında üretime geçecek ambalaj fabrikasına şimdiden pek çok farklı ülkeden siparişler geliyor.

İstihdam Sayısını Yükselterek İlerliyor

2011 yılından beri üzerinde çalışılan ve 7 bin kişilik kadro ile yola çıkan firma, üniversitede kurulan akademi ile bütün beyaz yakalı çalışanlarının eğitim görmesini sağladı. Holding bünyesindeki tüm şirketlerin yönetim şeklinin değişmesini sağlayan ve 2011 yılında şirkete CEO olarak atanan Tamer Saka 7 bin kişi ile başlayan bu organizasyonun kısa süre içerisinde 10 bin kişilik bir kadroya ulaşacağını, büyüme potansiyelinin çok büyük olduğunu, ülkedeki istikrar ortamına güven duyulduğu için yatırıma devam edildiğini söyledi.

Satışlarda Yüzde 75 Avrupa’nın Olacak

Nisan ayında tam kapasite ile üretime geçecek fabrika hakkında açıklamalarda bulunan Saka, 200 milyon Türk Lirası’nın üzerinde bir yatırıma imza atıldığını, kullanılan teknolojinin Avrupa pazarına yönelik yeni teknolojileri içinde barındırdığını, henüz üretime girilmemiş olmasına rağmen şimdiden sipariş alındığını ve satışların yüzde 75’inin Avrupa’ya yapılacağını söyledi. Türkiye ekonomisine güvendikleri için böyle yüklü bir yatırım yapıldığını söyleyen Saka, 2016 yılının zoru geçmesine rağmen hedeflerini tutturduklarını, 2017 yılına da hazırlıklı girdiklerini, yaptıkları bütçeyi 3’er aylık periyotlar ile kontrol etmeyi planladıklarını böylelikle daha sağlıklı sonuçlar alınabileceği ve kontrolün her zaman sağlanabileceğini söyledi.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

sixteen − 5 =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,580BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,207TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,551TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler