Anasayfa Gündem Sevgililer Gününe Özel Çiçek İndirimi Yapılacak!

Sevgililer Gününe Özel Çiçek İndirimi Yapılacak!

Sevgililer gününün sembollerinden olan güllerin fiyatlarına zam gelmesine rağmen satışı artırmak için bu oranın yansıtılmayacağı açıklandı. 

Sevgililer gününün gelmesi sonucunda sevgililerin birbirlerini hatırladıklarını göstermenin en iyi yolu birbirlerine almış oldukları çiçekler olarak biliniyor. Aşkı temsil eden kırmızı gül satışlarında her yıl olduğu gibi bu yılda bir artış yaşanması bekleniyor. Ancak bu konuda çiçek üreticilerinin ve satıcılarının bazı önemli kararlar aldıkları belirlendi. Türkiye genelinde kesme çiçek üretiminin yarıdan fazlası İzmir’in Menderes ilçesinde karşılanıyor. Ancak son dönemlerde yapılan değerlendirmelerle birlikte çiçek üretiminde bazı sıkıntıların meydana geldiği öğrenildi. Olumsuz hava koşullarının her şehirde olduğu gibi İzmir’de de kendisini göstermesi ile birlikte özellikle kar yağışlarının durumu olumsuz bir şekilde etkilediği belirlendi. 

Ocak ayında şehirde beklenmedik şekilde yağan kar yağışının çiçek üretimine olan zararının yüzde 80 oranında gerçekleşmesi ile birlikte fiyatlarda normalde zam yapılması gerektiği ancak satışların düşmemesi ve insanların bu durumdan olumsuz etkilenmemeleri için gül satışlarının zamsız bir şekilde gerçekleştirme kararı aldıklarını açıkladılar. Bölgede yapılan çiçek üretimi ile birlikte hem ülke içerisinde hem de ülke dışında dağıtımların gerçekleştirildiği biliniyor. 

Kar yağışından dolayı çiçeklerin büyük bir kısmının telef olduğu öğrenildi. Bunun ardından çiçek fiyatlarına yüzde 50 oranında bir zammın getirilmesinin uygun olduğu ancak satışların olumsuz etkilenmemesi için zarar etme pahasına üzerine herhangi bir kar payı koymadan satışlarının gerçekleştirileceği açıklandı. Bu durumda sevgililere büyük kolaylık sağlandı. Buna rağmen çiçekçilerin koymuş olduğu kar sebebiyle geçen yıllara göre fiyatların yarı yarıya daha fazla olduğunu tespit ettiler. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

five + 13 =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,580BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,207TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,551TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler