Gündem FETÖ'nün Maden Oyunu Durduruldu!

FETÖ’nün Maden Oyunu Durduruldu!

Son Güncelleme:

Enerji Bakanı Berat Albayrak FETÖ’nün madenleri ele geçirmek için oynadığı oyunu açıkladı. 

Darbe girişiminin ardından gerçekleşen operasyonlarda pek çok FETÖ üyesi yakalanmış, özellikle kamu kurumlarına sızmış olan kişilerin tek tek tespit edilip görevden ihraç edilmeleri için çalışmalar başlatılmıştı. Bu süreç içerisinde FETÖ terör örgütü tarafından planlanan oyunların gerçek yüzü gün yüzüne çıkarılmış ve gündemde uzun süre yer etmişti. Yapılan operasyonlar, elde edilen belgeler ve gerçekleştirilen sorgulamalar sonrasında yeni oyunlarının gün yüzüne çıkarıldığı açıklandı. Madencilik alanının hem ülkemiz için hem de dünya için ne kadar önemli bir ekonomik kaynak olduğunun altını çizerken terör örgütünün bu alana da el atmak ve söz sahibi olmak için çeşitli numaralar yaptıklarını ortaya koydu. 

Enerji Bakanı Berat Albayrak enerji sektörü ile alakalı bir durum karşısında konuşma yaparken bu konuya da parmak bastı. Madencilik sektörünün genişliği hakkında konuşurken bazı firmaların FETÖ terör örgütüne yapmış oldukları maddi ve manevi destekler sonrasında örgütün bu alanda yatırım yapmak istediği ve gelir elde etmeye çalıştıkları ortaya çıktı. Bakan Albayrak tarafından yapılan konuşmalarda örgütün bu oyununun nasıl bozulduğu açıklandı. 

Satır başı konuşmalarında ‘Madencilik FETÖ’nün yatırım yapacağı önemli alanlar arasında yer alıyor. Kamuoyu tarafından bu alanda çalışan ve bilinen bazı firmaları bulunuyordu. Çalıştıkları paravan şirketlerle birlikte yabancıların maden ruhsatı aldıklarına yönelik bazı kamuflajları kullandığını tespit ettik. Yurt dışında paralellerin olduğu şirketleri tespit ettik. Bunun ardından tüm satış faaliyetlerini kısa süre içerisinde durdurduk. Böylece madenlerimiz üzerinde söz sahibi olmalarını engelledik. Konu hakkında hassas çalışmalar devam ediyor.’ ifadelerini kullandı. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,145BeğenenlerBeğen
7,208TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,495TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler