Ekonomi Antalya 8 Milyon Turist Bekliyor

Antalya 8 Milyon Turist Bekliyor

Son Güncelleme:

2016 yılında yaşanan ekonomik durgunluğun ve terör olaylarının en çok etkilediği alanlardan bir olan turizm sektörünün merkezi Antalya, 2016 yılının negatif etkilerini geride bırakarak 2017 yaz dönemine hazırlık yapıyor. Erken rezervasyon imkanları ile yurtiçi ve yurtdışı turistleri cezbetmek için bütün imkanları seferber eden turizmin merkezi, yeni sezonda 8 milyon turist hedefliyor. Geçtiğimiz yılın telafisini yapmak isteyen Antalyalı turizmciler yeni sezona hazırlıklarını şimdiden tamamlama aşamasına geldiler. 2016 yılında durgun turizm sektörüne rağmen 5,7 milyon turist ağırlayan şehir, 2017 yılında bu rakamı 8 milyona çıkartıp bir önceki yıl yaşanan durgunluğu unutmaya kitlendi.

Avrupa’da Çok Aksiyon Yok

Yurtdışındaki turizm fuarlarının devam ettiğini ancak fuarlardan kesin netice elde edilmediğini belirten Profesyonel Otel yöneticileri Derneği Başkanı Hakan Duran, İspanya, Yunanistan, Portekiz, İtalya gibi Güney Avrupa ülkelerinde erken rezervasyon oranlarında yüzde 40 oranlarına ulaşıldığını, bu ülkelerin artık daha fazla erken rezervasyon yapmak istemediğini bu yüzden de fiyat arttırma yoluna girdiğini ancak Türkiye için Avrupa pazarında büyük bir hareketlilik olmadığını, gelecek aylarda bir ihtimal son dakika karar veren kişilerden kaynaklı bir hareketlenmenin olabileceğini söyledi.

Rusya 2015’i Geçti

Rusya ile ilişkilerin düzelmesinden memnun olunduğunu belirten Duran, Rusya’nın erken rezervasyon rakamlarında 2015 yılını geçtiğini, 2017 yılı için Rusya’dan 2 – 2,5 milyon civarında turist beklentisi olduğunu söyledi. Avrupa’dan turist kaybı yaşansa da bu yılı yüzde 30 artış ile kapatarak 7 – 8 milyon turisti Antalya’da görmek istediklerin belirten Duran, geçen yıl gelen 5,7 milyon turistin artması için çalışmaların devam ettiğini sözlerine ekledi.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,159BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
7,198TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,494TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler