Taşeron İşçilerle İlgili Açıklama

0

Maliye Bakanı Naci Ağbal, bir TV programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Taşeron işçiler ve vergi meselelerine de değinen Ağbal, vergi tarifesinin herkesi etkilediğini söyleyerek, asgari ücretlilerin vergi diliminden etkilenip etkilenmeyeceğine dair açıklama yaptı. 1 Ocak 2016’dan sonra net asgari ücretin bir bekar için 1300 TL, evli ve 3 çocuğu olan bir kişi için ise, 1384 TL olduğunu hatırlattı. Vergi konusundaki açıklamasında, vergi tarifesi ile belli bir gruba ya da kesime dönük muamele yapmamız mümkün değildir. Yapılan işler ve alınan kararlar herkesi ilgilendiriyor. Bizim vergi konusunda kararlılığımız var, şu anda vergi konusunu masaya yatırmak doğru olmaz şeklinde konuştu.

Taşeron İşçilerin Durumu

Hâlihazırda taşeron işçilerin kadroya alınması hususuna da değinen Ağbal, Taşeron işçilerin kadroya alınması konusundaki çalışmaların sürdüğünü ve yasal değişiklik alternatifleri hazırladıklarını, en kısa zamanda  Ekonomi Koordinasyon Kurulu’na yaptıkları çalışmayı getireceklerini söyledi. Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı ile ilgili konularda ortak çalışmalar yaptıklarını söyleyen Ağbal, çalışmaların belli bir noktaya geldiğini,  21 Mart’a kadar bir düzenleme yapılacağını belirtti.

Taşeron İşçiler İçin Önemli Tarih Mart Ayı

Taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili çalışmanın Mart ayında Bakanlar kurulana sunulması bekleniyor. Ak Partinin seçim vaatleri arasında bulana taşeron işçilerin kadroya alınması meselesi, seçimi Ak partinin kazanmasının ardından umuda dönüştü. Hükümetin yaptığı açıklamanın ardından, yüz binlerce taşeron işçi için Mart ayı umut ayına dönüştü.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın