Bakanlık tarafından yapılan açıklamalarda istihdam seferberliği kapsamında İstanbul’da 500 bin kişiye iş bulunmasının planlandığı açıklandı. 

İstihdam seferberliği kapsamında ekonominin tekrar canlandırılması, her geçen gün artan işsizlik sorununun ortadan kaldırılması için yeni çalışmalar yapılmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar sonrasında iş dünyasına seslenerek istihdamın sağlanması konusunda bazı çağrılarda bulunulmuştu. İş dünyasından konu hakkında yapılan çağrıya olumlu bir yanıt gelmesi sonrasında tüm ülke genelinde bu durumun yayıldığı açıklanmıştı. İstihdam seferberliği kapsamında 1.5 milyon kişinin iş sahibi olmasının planlandığı açıklandı. 

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Valisi Vasip Şahin tarafından yapılan bir istihdam seferberliği toplantısında İstanbul’da bulunan iş dünyasının önemli isimleri ve sivil toplum kuruluşları ile görüşme yapıldı. Toplam 2 saat süren toplantıda iş dünyasının sorunları da ele alınırken iş bulma sürecinin ve işe alım sürecinin nasıl gerçekleşeceği konusunda yeni düzenlemeler yapılmaya başlandı. 

Vasip Şahin tarafından konu hakkında yapılan açıklamalar sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde başlatılan istihdam seferberliği içerisinde İstanbul iş dünyasının sonuna kadar hazır olduğunu açıkladı. Büyük bir şehir olan ve iş imkanlarının ne kadar yüksek olduğu göz önünde bulundurulduğu zaman iş dünyasının da bu anlamda sonuna kadar gereken desteği vereceğini belirtmesi dikkatlerden kaçmadı. Ekonomik anlamda sağlanan kolaylıklar, hükümet teşvikleri sonrasında işverenlerin omzundaki yükün büyük bir kısmının alındığı düşünüldüğü zaman fedakarlıkların yapılması gerektiğine vurgu yapıldı. Bu konuda yapılan teşvik edici toplantıların devam edeceğini söyleyen Vali İstanbul’da 500 bin kişiye istihdam sağlanmasının planlandığını açıkladı. Bu rakamın yukarı taşınabileceği de belirtilirken yukarı taşınmasının ayrı bir başarı olarak değerlendirilebileceğini savundu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × five =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.