Ekonomi İstanbul'da 500 Bin Kişiye İş Müjdesi!

İstanbul’da 500 Bin Kişiye İş Müjdesi!

Son Güncelleme:

Bakanlık tarafından yapılan açıklamalarda istihdam seferberliği kapsamında İstanbul’da 500 bin kişiye iş bulunmasının planlandığı açıklandı. 

İstihdam seferberliği kapsamında ekonominin tekrar canlandırılması, her geçen gün artan işsizlik sorununun ortadan kaldırılması için yeni çalışmalar yapılmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar sonrasında iş dünyasına seslenerek istihdamın sağlanması konusunda bazı çağrılarda bulunulmuştu. İş dünyasından konu hakkında yapılan çağrıya olumlu bir yanıt gelmesi sonrasında tüm ülke genelinde bu durumun yayıldığı açıklanmıştı. İstihdam seferberliği kapsamında 1.5 milyon kişinin iş sahibi olmasının planlandığı açıklandı. 

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Valisi Vasip Şahin tarafından yapılan bir istihdam seferberliği toplantısında İstanbul’da bulunan iş dünyasının önemli isimleri ve sivil toplum kuruluşları ile görüşme yapıldı. Toplam 2 saat süren toplantıda iş dünyasının sorunları da ele alınırken iş bulma sürecinin ve işe alım sürecinin nasıl gerçekleşeceği konusunda yeni düzenlemeler yapılmaya başlandı. 

Vasip Şahin tarafından konu hakkında yapılan açıklamalar sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde başlatılan istihdam seferberliği içerisinde İstanbul iş dünyasının sonuna kadar hazır olduğunu açıkladı. Büyük bir şehir olan ve iş imkanlarının ne kadar yüksek olduğu göz önünde bulundurulduğu zaman iş dünyasının da bu anlamda sonuna kadar gereken desteği vereceğini belirtmesi dikkatlerden kaçmadı. Ekonomik anlamda sağlanan kolaylıklar, hükümet teşvikleri sonrasında işverenlerin omzundaki yükün büyük bir kısmının alındığı düşünüldüğü zaman fedakarlıkların yapılması gerektiğine vurgu yapıldı. Bu konuda yapılan teşvik edici toplantıların devam edeceğini söyleyen Vali İstanbul’da 500 bin kişiye istihdam sağlanmasının planlandığını açıkladı. Bu rakamın yukarı taşınabileceği de belirtilirken yukarı taşınmasının ayrı bir başarı olarak değerlendirilebileceğini savundu. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,633TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler