Gündem Avrupa Parlementosundan Yunanistan'a Borç Teklifi!

Avrupa Parlementosundan Yunanistan’a Borç Teklifi!

Son Güncelleme:

Avrupa Parlementosu’ndan yapılan bir açıklama sonrasında Yunanistan’ın AB’den çıkması halinde borçlarının silinmesi teklif edildi. 

Komşu ülke Yunanistan’ın son yıllardaki mali ve ekonomik durumu mercek altına alındığı zaman pek parlak bir durumunun olmadığı görülüyor. Alınan çeşitli borç ve yardımların üzerine toparlanmaya çalışan ülkenin beklenildiği gibi tam olarak ayağa kalkamadığı görülüyor. Bu durumda Avrupa Birliği’nde bulunan Yunanistan’ın akıbetinin ne olacağı son zamanlarda en çok konuşulan ve tartışılan konular arasında yer alıyor. Son olarak Avrupa Parlementosu içerisinde yer alan Henkel Yunanistan’ın geleceği ve ekonomik durumu için farklı bir teklif sunarak piyasalarda hareketliliğe neden oldu. 

Yapmış olduğu açıklamalarda Yunanistan’dan herhangi bir çıkar sağlamayacak nitelikte olan önemli bir teklifin yapılmasının Yunanistan’ın çıkarları için olumlu bir şekilde düşünüldü. Bu anlamda Yunanistan’ın ortak Avrupa Parası adı altında bağlanan zincirlerinden kırılması gerektiğine ve serbest bırakılması gerektiğine vurgu yapıldı. Bu zincirlerin kırılmasının ardından ülkenin tüm borçlarından kurtulması için imkan tanınması gerektiğini savundu. Bu durumda son zamanlarda ülkenin mali açıdan kurtarılması için Avrupa ülkeleri tarafından yeni yardım planlarının üretilmesine gerek kalmayacağı özellikle belirtildi. Bu durumun ülkenin yararına olabileceği gibi büyüme hedeflerine de beklemedikleri şekilde ulaşmaları için bir fırsat niteliğinde olduğu konuşuluyor. 

Alman parlementer yapmış olduğu açıklamalarda Yunanistan’ın borç ödemeleri konusunda umutsuz ifadelere yer verdi. Durumun böyle gitmesi halinde kimsenin Yunanistan’ın borçlarını sorunsuz bir şekilde tamamen ödeyerek kapatacağı yönünde inancının olmadığını dile getirirken en uygun yöntemin bu olduğuna vurgu yaptı. Durumun görüşülüp görüşülmeyeceği merak konusu oldu. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,644TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,530TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler