Altında Düşüş Devam Ediyor, Çeyrek Altın Ne Kadar?

Son günlerdeki düşüşü halen devam eden altın yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı. Uzun süredir çekimser olan ve altın piyasasına güvenemeyen altın yatırımcıları fiyatların düşüşünden faydalanıp yatırım yapıp kısa vadeli alım satımlar ile kâra geçmeyi planlıyor. Dün yurtiçinde düşüş eğilimini devam ettiren gram altın günü yüzde 0,26 azalış ile 144,3 liradan kapattı. Ocak ayı içerisindeki zirve yükselişi ile yatırımcıları kendinden uzaklaştıran altın döviz kurlarının sakin seyri ve altının ons fiyatındaki gerileme ile düşüşünü devam ettiriyor. Güne sakin başlayan altın saat 10:25 itibari ile bir önceki günün kapanışının yüzde 0,3 altında güne başladı ve 143,8 liradan işlem görmeye başladı. Alınan son bilgilere göre Kapalıçarşı’da çeyrek altın 236 liradan müşteri bulurken Cumhuriyet altını ise 963 liraya kadar düştü.

Dolar Kurundaki Düşüş Olumsuz Etkiledi

Altının bu düşüşü yatırımcıları harekete geçirip atak yapmak için hazır halde beklemelerine sebep olurken, Finans analistlerinin yaptıkları açıklamaya göre altın dolar kurundaki gerçekleşen düşüşlerden olumsuz olarak etkileniyor. Dün Fed Başkanı Jannet Yellen’in açıklamalarının dolar endeksinde yükselişe neden olması altın fiyatlarında maalesef olumsuz bir etki göstererek düşüşe neden oldu.

Ons Fiyatında da Düşüş Var

Şu dakikalarda yüzde 0,2 değer kaybı ile 1,224,9 dolardan alıcı bulan altının ons fiyatının bugün saat 18:00’de gerçekleşecek ABD Merkez Bankası Başkanı Jannet Yellen açıklamalarından ne kadar etkileneceği ise merak konusu oluyor. Son gelişmelerden sonra altının ons fiyatında 1,220 dolar seviyesinin destek olarak takip edileceği ve olası yükselişler ile 148 liranın direnç konumuna geldiği ise analistlerin altının son durumu hakkındaki yorumunu oluşturuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.