Gündem Türk Turizmcilerin Hedefi 5 Milyon Arap!

Türk Turizmcilerin Hedefi 5 Milyon Arap!

Son Güncelleme:

Arap Turist Hedefi 5 Milyon!

Turizm sektörü Suudi Arabistan’da yapılacak olan turizm fuarına odaklandı. Cidde’de 3 gün sürecek olan Turizm Fuarı’nda yer alan Türk firmaların hedefi Türkiye’ye gelen Arap turist sayısını yükseltmek.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı tarafından başlatılan kampanya sonrasında turizmciler ilk hamleyi bu fuar kapsamında gerçekleştirmeyi planlıyor. Cumhurbaşkanı’nın turizm kampanyası “komşunu al gel” sloganıyla başlamıştı. Bu kampanya dahilinde özellikle Ortadoğu ve Körfez ülkelerinden Türkiye’yi ziyaret edecek turist sayısında patlama bekleniyor. Turizmcilerin beklentisi ise beş milyon Arap turist olarak belirtiliyor.

İstanbul Turizm Seyahat Acenteleri Derneği Başkanı Hasan Bayram Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan kampanya ardından açıklama yaptı. Bölgede faaliyetlerine devam eden yirmi acenteyi temsil ederek konuşan Bayram, “Söz konusu bölgeden Türkiye’yi yıllık iki, iki buçuk milyon kadar turist ziyaret ediyor” dedi. Ortadoğu ve Körfez ülkelerinden Türkiye’yi ziyaret eden turistlerin kişi başı harcamalarının altı yüz dolar üzerinde olduğunu ifade eden Başkan, bu yıl Arap turist sayısını beş milyon kişiye yükseltmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Hasan Bayram, Ortadoğu ve Körfez ülkelerine yapılan siyasi ve ekonomik ziyaretlere de değindi. Bu konuda “Sayın Cumhurbaşkanı’mızın her ziyareti sonrasında ülkemize olan turist sayısında artış yaşıyoruz. Artış oranı yaklaşık yüzde yirmilik seviyelere çıkıyor” ifadelerini kullandı.

Bu kapsamda Cumhurbaşkanı’nın sektöre ciddi hareketlilik kazandırdığını belirten Bayram, Erdoğan’ın başlattığı kampanyaya da dikkat çekti. “Komşunu al gel” kampanyasını yurtdışında yaşayan vatandaşlara yönelik yaptığının altını çizen Başkan, kampanyayı sonuna kadar desteklerini de hatırlattı. Arap ülkelerinden gelen turistlerin özel şartlar beklediğini de söyleyen Hasan Bayram, özellikle VİP araçların denetlenmesi adına düzenleme talep ettiklerini de sözlerine ekledi. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,638TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,527TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler