İDO Dış Hat Seferlerinde İndirim Yaptı

0

İDO’nun Yeni İndirimli Tarifesi

İDO, Pendik – Yalova hattı seferlerinde indirim yaptığını açıkladı. Yeni İDO geçiş tarifesinde araçlı geçiş 39 liraya indirildi. Araçlarda yolculuk yapanlara kişi başı ücretse 1 lira olarak ilan edildi.

İDO söz konusu indirimli fiyatların 1 Mart 2017 tarihinden sonra uygulanmaya başlanacağını da açıkladı.

İDO’nun yaptığı bu indirimli fiyatlar ardından Pendik’ten feribota aracı ile birlikte binen ve Yalova’ya kadar yolculuk yapacak dört kişilik ailenin geçiş ücretti 42 liraya inmiş oldu. İDO Yalova – Pendik hattı yanında diğer dış hat seferlerinin fiyat listesinde de indirim yaptı.

İDO tarafından yapılan açıklamada Yenikapı – Bandırma ve Yenikapı – Bursa hat ücretlerinde yüzde 20’lik indirime gidildi. Bu hatların yanı sıra Yenikapı – Yalova seferleri de indirimden yararlanacak. Söz konu dış hatlarda araçlarındaki kişiler ise sabit fiyatlar üzerinden yolculuklarını yapacak.

Buna göre Yenikapı – Yalova hattını kullanarak geçiş yapmak isteyenler 39 liradan başlayan fiyatlarla geçişi sağlayabilecek. Bu hattı araç içinde geçen yolcular kişi başına 10 lira ödeme yapacak.

Yenikapı ile Bandırma arasındaki İDO seferleri ise 119 liradan başlıyor ve araç içi yolcu 25 lira ekstra ödeme yapacak.

Yenikapı ile Bursa arasında devam eden hat seferlerindeki fiyat ise 69 liradan başlıyor. Bu hatta araç içindeki yolcular 15 liralık ödeme yapacak.

Pendik ile Yalova arasını karayolu kullanarak geçen araçların en az iki saat yol kat etmesi gerekiyor. İki saatlik kara yolu yolculuğunun bir araca maliyeti ise 60 lira yakıt olarak ifade ediliyor. İDO dış hattını kullanan bir araç ise 2 saatlik kara yolunu, 45 dakikalık bir zaman zarfında geçiyor. 

 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın