Gündem 2017 Sonuna Kadar 40-50 Bin İstihdam Hedefi

2017 Sonuna Kadar 40-50 Bin İstihdam Hedefi

Son Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliğine Kocaeli Sanayi Odası tam destek verdiklerini açıkladı. Bu proje kapsamında Kocaeli ili için yıl sonuna kadar 40 ila 50 bin arası istihdam sağlanacağı belirtildi.

FARKINDALIK YÜZDE 80

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu: “Teşvik paketi kapsamında çalıştırılacak her bir kişi başı istihdamı için verilecek 773 lira 7 kuruşluk meblağ hiçte küçümsenecek bir meblağ değil bunu önemsiyor ve değerlendiriyoruz.” diyerek açıklamalarda bulundu.

Zeytinoğlu, İstihdam Seferberliği Projesi‘ni de desteklemek için çalışmalar yaptıklarına da değindi. Bu proje ile ilgili yapılan çalışmalarda işletmelerde farkındalığın yüzde 80 gibi çok yüksek oranlarda olmasında rağmen bu projede ki devlet destekleri hakkında bilginin yüzde 3.5 gibi çok düşük seviyelerde olduğunun tespiti yapıldı.

50 BİN İSTİHDAM SAĞLANACAK

Yukarıda ki veriler ışığında Zeytinoğlu, yapacakları bilgilendirme ve verilecek olan teşvikler ile istihdamı il geneline yayma konusunda kendilerine büyük görev düştüğünü belirtti. Zeytinoğlu yaptığı açıklamada: “ 773 lira 7 kuruşluk teşvik miktarını önemsiyoruz, bu istidam paketi ile 2017 sonuna kadar ilimiz 50 bine yakın istihdamı sağlamış olacaktır.

7 BİNLİK EK İSTİHDAM

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun istihdam paketi ile ilgili düşüncelerinin yanı sıra Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut’ta konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Necmi Bulut Kocaeli şehrinin hem sanayi hem de liman ticaretinin en üst seviyelerde yaşandığı bir il olduğunu vurgulayarak, bu durumun istihdamı da aynı doğrultuda üst seviyelere taşıyacağına inandıklarını belirtti. Kocaeli Ticaret Odası olarak sorumluluklarının farkında olduklarını ve istihdam konusunda kendilerinin de 7 bin kişilik bir kapasite ayırdıklarını ancak bu rakamın üzerine çıkmaları içinde ellerinden gelen yapacaklarını belirtti.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,147BeğenenlerBeğen
7,200TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,494TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler