TOKİ artık kiracıları da ev sahibi yapmak için çok uygun fiyatlarla birlikte harekete geçmeye hazırlanıyor.

Emlak piyasasında meydana gelen çeşitli hareketliliklerin ardından sadece orta ve yüksek gelirli ailelerin değil dar gelirli ailelerinde ev sahibi olmaları için bazı adımlar atıldı. TOKİ tarafından yapılan açıklamalar sonrasında dar gelirli ailelerin ev sahibi olmaları ve artık kira derdinden kurtulmaları için harekete geçerek özel olarak hazırlanan  3 bin 150 adet konutun beklenmedik bir şekilde satışa çıkarılmasını sağlıyor. Yapılacak olan satış sisteminde vatandaşların kira değil aidat öder gibi çok düşük rakamlara ev sahibi olmaları için imkan tanınacak. Bu sayede dar gelirli ailelerin kira derdinden kurtulmaları sağlanacak. 

Satışının gerçekleştirilmesi planlanan evlerin ödemeleri aylık 226 lira gibi çok uygun bir fiyat olarak belirlendi. Yapımı tamamlanan konutların bir kısmının kuralar ile kalan bir kısmının ise açık satış sistemi ile satışa sunulduğu açıklandı. Dar gelirli ailelerinde ev sahibi olmalarını sağlayacak bu sistemin  57 ilde olduğu açıklandı. Belirli sayılarla 57 ilde dağılımı gerçekleştirilen konutlarda vatandaşların çok düşük taksitler ve uzun vadelerde ev sahibi olmalarına imkan tanınacak.

TOKİ’nin resmi internet sitesi göz önünde bulundurulduğu zaman ödeme koşulları, nasıl başvuru yapılacağı, açık ve kuralı satış sistemlerinin nasıl gerçekleştirileceği ilan edildiği için kafalara takılan soru işaretlerine bu şekilde yanıt aranabilecek. Açık satış sisteminde konut alım sıralamasını başvuru sıralamasına göre belirlendiği açıklandı. Şimdiden binlerce ailenin konut sahibi olmak için büyük bir heyecanla başvuru gerçekleştirdikleri öğrenildi. Ev sahibi olmaları için dar gelirli ailelere özel konut satışlarının devam edeceği açıklandı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 − 7 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.