Ana SayfaEkonomiDüğünler Kredi Kartı ile Yapıldı

Düğünler Kredi Kartı ile Yapıldı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Her geçen gün hayatın her alanında yoğun olarak kullanılmaya başlanan kredi kartları evlenecek kişilerin de kurtarıcısı oluyor. Düğün dönemlerinde para ihtiyacını karşılamak isteyen kişiler ya bankalardan tüketici kredisi çekmeyi ya da kredi kartı kullanmayı tercih ediyor. Kredi kartlarına taksit kampanyaları yapan firmaların cazibesine kapılan pek çok kişi de kredi kartı ile alışverişi tercih ediyor. Geçtiğimiz yılın mobilya ve kuyumculuk sektörüne baktığımızda banka ve kredi kartları vasıtası ile 33 milyarın üzerinde harcama yapıldığı bilgisine ulaşıyoruz. Son 5 yılda aynı sektörler için kredi kartları ile yapılan harcama tutarı 152,6 milyar lirayı buldu.

Mobilya ve Kuyum Sektörü

Özellikle düğü dönemlerinde satışları artan mobilya ve kuyum sektörü kredi kartı ile alışverişin en çok tercih edildiği alanların başında geliyor. 2015 yılına göre yüzde 1,8 oranında artış gösteren mobilya ve kuyum sektöründe geçtiğimiz yıl 33 milyar 427 milyon liralık alışveriş kredi kartı ile yapıldı.

Düğün Sezonlarında Artış Var

Mobilya ve kuyum sektöründe kredi kartı kullanılmasının bahar ve yaz aylarında artışa geçtiğini belirten yetkililer artık yuvayı dişi kuş yerine kredi kartlarının yaptığı, bu dönemlerin düğün sezonuna denk geldiğini belirtti. 2016 yılının ikinci ve üçüncü çeyreğinde kart kullanımının artışa geçtiğini belirten veriler, yılın ilk çeyreğinde 7 milyar 691 milyon liralık kart ile alışveriş yapılırken son çeyreğinde bu rakamın 8 milyar 450 milyon liraya dayandığını belirtiyor.

2012’ye Göre Büyük Artış

Söz konusu verilerin diğer yıllar ile kıyaslaması yapıldığında 2012 yılına göre yüzde 36 oranında artış göstererek büyük ilerleme kaydettiği görülüyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.