Ekonomi Borsa İki Günün Ardından Yükselişe Geçti

Borsa İki Günün Ardından Yükselişe Geçti

Son Güncelleme:

BİST 100 Endeksi Yükseldi

Borsa İstanbul’da BİST 100 Endeksi haftanın üçüncü işlem gününe alış ağırlıklı başlarken gün içerisinde ABD’den gelen verilerle gerilese de daha sonra Dolar/TL kurunun 3,65 seviyesine inmesinin etkisi ile tekrar yükseldi. Perşembe günü borsada yaşanan yükselişte Telekomünikasyon, Elektrik ve Gayrimenkul Yatırımları sektöründeki hisse senetlerinin yükselmesi etkili oldu.

Haftanın dördüncü işlem gününe yükselişle başlayan BİST 100 Endeksi gün içerisinde dalgalı bir seyir izlerken Perşembe günü en yüksek 88.463,91 puanı ve en düşük 87.997,50 puanı gördü. Borsa İstanbul’da BİST 100 Endeksi haftanın dördüncü işlem gününü bir önceki güne göre yüzde 0,35 yükselişle 88.186,86 puanda tamamladı. Ayrıca Perşembe günü BİST 100 Endeksinin işlem hacmi 3,7 Milyar TL seviyesinde gerçekleşti.

Borsa İstanbul’da Perşembe günü bankacılık endeksi yüzde 0,86 ve holding endeksi yüzde 0,13 değer kazandı. Haftanın dördüncü işlem gününde yüzde 1,77 değer kazanan iletişim endeksi günün en çok kazandıran sektör endeksi olurken yüzde 1,90 gerileyen kimya endeksi günün en çok değer kaybeden sektör endeksi oldu.

Haftanın dördüncü işlem gününde Borsa İstanbul’da 198 hisse senedi değer kazanırken 134 hisse senedi değer kaybetti ve 74 adet hisse senedinin değerinde değişme olmadı.

Borsa İstanbul’da BİST 100 altında işlem gören ODAS Elektrik yüzde 7,44 değer kazanarak Perşembe gününün en iyi performansını sergileyen hisse olurken haftanın dördüncü işlem gününde yüzde 5,05 değer kaybeden Tat Konserve San. A.Ş. günün en kötü performansını sergileyen hisse oldu.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,147BeğenenlerBeğen
7,214TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,496TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler