Ana Sayfa Ekonomi Zor Durumdaki Esnafa 14 Bin 110 Lira Ödeme

Zor Durumdaki Esnafa 14 Bin 110 Lira Ödeme

Zor duruma düşen ve iflas eden esnaflara işsizlik ödeneği dönemi başlıyor. 10 aya varan maaş almaları sağlanacak. 

Ekonominin yapı taşı olarak tabir edilen esnafların zor durumda kalmaları halinde yeni bir dönemin başlatılmasına karar verildi. Ekonomik açıdan devlet desteğinin sağlanması konusunda yürütülen çalışmalarda bir süredir Esnaf Ahilik Sandığının görüşüldüğü biliniyordu. Yapılan çalışmaların ardından sonunda çalışmaların sonuç verdiği ve bunun üzerine tamamlanan çalışmaların ardından sandığın Temmuz ayında hizmet vermek üzere hayata geçirilmesine karar verildi. Bu sandık ile birlikte mali açıdan zorluk yaşayan esnafların imdadına koşulacağı belirtildi. 

Esnafların düzenli olarak mali durum takibi devlet tarafından yapılacak ve çeşitli sebeplerden dolayı zor durumda kalan, kepenk kapatmak durumda kalan, işleri bitme noktasına gelen esnafların yapacakları başvuru sonucunda 10 aya kadar işsizlik maaşı almaları için gerekli şartların oluşturulduğu açıklandı. Yapılacak olan maaş hesaplamaları şuan mevcut durumda bulunan asgari ücret üzerinden yapıldığı takdirde 10 aylık bir hesaplama sonrasında 7 bin 56 ile 14 bin 110 lira arasında bir ödemenin yapılacağı açıklandı. 

Bu işsizlik maaşı ödeneğinden bazı istisnalar dışında tüm Bağkurluların sorunsuz bir şekilde faydalanmaları bekleniyor. Bu durumda hangi kısmın istisna kapsamında yer aldığı merak konusu haline geldi. Tarım Bağkurlular, isteğe bağlı olarak sigortasını yaptırmış olanlar, jokey ve antrenörlerin yanı sıra muhtarların faydalanmaları engellenecek. Temmuz ayından itibaren uygulamanın başlatılması beklenirken yeni iş yeri açanların ise başlamış oldukları tarih düşünüldüğü zaman sandık sigortalısı olarak satılacakları özellikle belirtildi. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,814BeğenenlerBeğen
11,492TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,492TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler