Dolar’da Son Durum

Nabzı her gün farklı atan dolarda haftanın son işlem gününde ufak çaplı artış görüldü. İnişli çıkışlı seyrine devam eden dolar Yellen’in açıklamalarından sonra 3,67 seviyelerini kendisine mesken tuttu.

Yüzde 0,16 Değer Kazancı

Her gün farklı bir seyir izleyen dolar kuru Fed Başkanı Jannet Yellen’in açıklamalarından sonra aynı dalgalı seyrine devam ediyor. Dün küresel piyasalarda artışa geçen dolar 3,6883 seviyelerine kadar yükselmişti. Yaşanan bu ufak yükselme sonrasında kazanımların bir kısmını geri veren ve düşüş yaşayan dolar günü yüzde 0,16 seviyelerinde değer kazancı yaşayarak 3,6637 seviyesinden tamamladı.

Güne Yükseliş ile Başladı

Bugüne yükseliş ile başlayan doların gün içerisinde nasıl bir hareket izleyeceği merak konusu oluyor. Haftanın son işlem gününde sabah 09:45 itibari ile yüzde 0,16 artış gösteren ve 3,67 seviyelerinde alıcı bulan dolar gün içerisinde yapılan açıklamalar ve talepler doğrultusunda haftanın son günündeki seyrini farklı bir sonuç ile tamamlayabilir.

Euro Yatay Seyirde

Doların inişli çıkışlı seyrine rağmen Euro yatay seyrine devam ediyor. Haftanın son işlem gününde Euro’nun son durumu incelendiğinde sabah saatleri itibari ile 3,9150 civarında olduğu bilgisine ulaşıyoruz. Sterlin ise yüzde 0,25 oranında yükseliş göstererek 4,5860 seviyelerinde seyrediyor.

ABD’deki Açıklamalar Etkiledi

Dün ABD’de yapılan açıklamalar hakkında yorumda bulunan analistler, açıklanan verilerin ekonomideki iyimserliği destekler boyutta olduğunu, ancak bu desteğe rağmen yine de dolar endeksinde değer kaybı yaşandığını söylediler. Bugün içinde yorumda bulunan analistler yurtiçi ve yurtdışı veri gündeminin zayıf olduğunu, doların 3,6550 seviyelerinin destek, 3,6780 seviyelerinin ise direnç konumunda olduğunun altını çizdiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.