Ana Sayfa Gündem Acil 70 Bin Eleman Aranıyor!

Acil 70 Bin Eleman Aranıyor!

-

İşkur tarafından yapılan açıklamaların ardından işe yerleştirilmek üzere acil 70 bin elemanın arandığı belirtildi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen istihdam seferberliği çağrısı sonrasında ekonomiyi hareketlendirmek ve işsizlik sorununa son vermek için hem özel sektörde hem de kamu sektöründe çeşitli çalışmalar yapılmaya başlandı. Bu çalışmalarla birlikte sektörde yapılan düzenlemelerle bilik yeni iş imkanları ortaya çıkmaya başladı. Yapılan istihdam seferberliği sonrasında İşkur tarafından sadece bir aylık süre içerisinde 130 bin işsizin işe yerleştirildiği açıklandı. Bu rakam düşünüldüğü zaman bu durumun bir rekor olarak değerlendirildiği açıklandı. 

İşkur tarafından yapılan yeni açıklamalarla birlikte istihdam seferberliği konusunda iki sektöründe yapmış olduğu çalışmaların ardından yeni iş pozisyonlarının açıldığı belirtildi. Şubat ayı için düşünüldüğü zaman 70 bin kişilik bir pozisyon açığının bulunduğu açıklandı. Bu durumda açığı gerekli şekillerde doldurmak için kurum tarafından acil olarak 70 bin personelin arandığı öğrenildi. Açık olan pozisyonların ithalat ihracat, turizm, yeme içme, perakende ticaret, üretim gibi pek çok alanı kapsadığı belirtildi. 

Şubat ayından itibaren istihdam seferberliğine devlet tarafından da destek verildiği için alınan her yeni işçinin maliyeti işverene artık yüzde 30 oranında daha ucuza mal olmaya başladı. Bu durumda ortadaki açık kısım devlet tarafından karşılanıyor. İşsizlik Fonunda ne kadar birikmiş paranın bulunduğu konusunda yapılan detaylı incelemelerin ardından 103 milyar liranın olduğu öğrenildi. Bu miktarın işsizliğin azaltılması ve hatta sona bulması için gerçekleştirilecek çalışmalarda kullanılması amaçlanıyor. İstihdam seferberliği sonrasında yıl sonuna kadar en az 1.5 milyon kişinin işe yerleştirilmesi amaçlanıyor .

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,617BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,429TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler