Ana Sayfa Ekonomi Koç Holding'den 6,2 Milyarlık Yatırım

Koç Holding’den 6,2 Milyarlık Yatırım

-

Koç Holding’in Çalışan Sayısı 95 Bini Geçti

Koç Holding geçen yıl hayata geçen konsolide cirosunun 70,9 milyar lira olduğunu açıkladı. Holding tarafından yapılan açıklamada ana ortaklık payı net dönem kârının ise üç buçuk milyar lira olduğu kaydedildi.

Koç Holding 2016’da toplam 6 milyar 200 milyon liralık da yatırıma imza attı. Alınan bilgilere göre holdingin geçen beş yıllık zaman diliminde yaptığı yatırım otuz milyar lirayı geçti. Yapılan yatırımlar Türkiye’deki birçok işsize de iş kapısını araladı. 2016 yılında istihdam edilen kişi sayısı da yatırımlarla birlikte arttırıldı.

Koç Holding’in CEO’su Levent Çakıroğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Koç Holding bünyesinde istihdam edilen kişi sayısının yüzde 6,4’lük oranda artış kaydettiğini açıkladı. 2016’da yaklaşık altı bin kadar yeni personel alımı gerçekleştirdiklerini söyleyen Çakıroğlu, toplam istihdam edilen kişi sayısını ise 95 bin üzeri olarak belirtti. Koç Holding’in 2016 yılındaki toplam istihdam rakamı 89 bin olarak ifade edilmişti.

Koç Holding faaliyet alanları kapsamında Türkiye’nin en güçlü şirketleri arasında yer alıyor. Sektörel bazda ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan şirketler, özellikle otomotiv sektöründe lider konumda yer alıyor. İhracat alanında da büyük başarılara imza atan Koç Holding, dünyadaki Pazar payını arttırmak için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Tüm bu gelişmeler holdingin hem büyümesini hem de başarılarına yenilerini eklemesini sağlıyor.

Koç Holding’in CEO’su Levent Çakıroğlu da geçen yılın başarılarla dolu olarak geride bırakıldığını ifade etti. Yeni yılda özellikle beyaz eşya yatırımlarının hız kazanacağını ifade eden Çakıroğlu, “bu sektör dahilinde gerek Türkiye’ye gerek farklı ülkelere yatırımlarımız devam edecek” dedi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,594BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,426TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler