Ana Sayfa Gündem Emekli Promosyonlarının Yarısı Eşin Hesabına!

Emekli Promosyonlarının Yarısı Eşin Hesabına!

-

Yapılan son düzenlemelerde emekli kişinin hayatta olmaması halinde banka promosyon ödemesini dul ve yetimlerinin alması için çalışma yapıldı. 

Emekli olduktan sonra çeşitli sebeplerden dolayı hayatını kaybetmiş kişilerin varlığı kadar prim ve gün sayısını sorunsuz bir şekilde doldurmuş ancak bu süreçte emekliliği beklerken hayatını kaybetmiş olan yüz binlerce emeklinin olduğu biliniyor. Böyle bir talihsiz durumun yaşanmasının ardından emekli maaşına devlet tarafından el konulmuyor. Geride bıraktığı dul ve yetimlerinin olup olmadığına bakılıyor. Bunun üzerine dul ve yetimlerinin bulunduğunun tespit edilmesinin ardından bu kişiler arasında paylaşım yapılıyor ve sonucunda ödemeler gerçekleştiriliyor. 

Emekli kişinin hayatını kaybetmesi sonrasında maaşının yetim ve dul olan aile bireyleri arasında paylaşılmasında bazı ayrıntılara dikkat ediliyor. Bu esnada emekli olan kişinin SSK’lı mı Bağkurlu’mu yoksa Emekli sandığından mı emekli olduğuna bakılıyor. Bu inceleme sonrasında dul ve yetimler arasında yapılan maaş paylaşımının oranlarında değişiklik olabiliyor. Maaşın birden fazla kişiye çeşitli oranlarda dağıtılmasının ardından son zamanlarda gündemde olan banka promosyon ödemelerinde nasıl bir yol izleneceği merak konusu haline geldi. 

Bazı tahminlerde ve görüşlerde promosyon ödemesinin tamamının eşin hesabına yatırılmasının doğru olmadığı yine dul ve yetimlerin sayısına bakılacağı belirlendi. Bu hesaplamalara göre hayatını kaybetmiş olan emeklinin maaşına bakılacak. Bin liranın altındaysa 300 lira ve üzerindeyse belirlenen katlara göre ödeme yapılması kararlaştırıldı. Miktarın belirlenmesinden sonra emeklinin arkasında kalmış olan dul ve yetimler göz önünde bulundurularak yarısı eşin hesabına aktarılırken kalan kısmın ise yetimler arasında paylaştırılmasına karar verildi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler