Ana Sayfa Gündem Et Fiyatlarında Yeni Düzenleme

Et Fiyatlarında Yeni Düzenleme

-

Gümrük ve Ticaret Bakanı tarafından yapılan son açıklamalara göre et fiyatlarında meydana gelen oynaklığın giderilmiş olduğu belirtildi. 

Son dönemlerde kırmızı et fiyatlarında sürekli olarak artış yaşandığının gözlemlenmesi vatandaşların alım gücünü de olumsuz bir şekilde etkilemeye başladı. Artık vatandaşların yükselen fiyatlar nedeniyle kırmızı et tüketemedikleri yönündeki şikayetlerin artması sonucunda hükümet duruma el konulması gerektiğini açıkladı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi tarafından yapılan son açıklamalarda damızlık hayvan üretiminin artırılması yönünde bazı çalışmaların gerçekleştirileceği ve bu çalışmaların ardından et fiyatlarının normale döneceği açıklaması yapılmıştı.

Bakan Tüfenkçi konu hakkında geçtiğimiz günlerde Malatya’da düzenlenen bir toplantıya katıldı. Katılmış olduğu toplantıda milli tarım projesinin oluşturulması için bazı sinyaller verdi ve bu konuda hükümetin yeni çalışmalarının olduğunu özellikle belirtti. Et üretimi ve et fiyatları sorulduğu zaman bu konu hakkında vatandaşlara müjde niteliğinde bazı açıklamalarda bulundu. Et üretiminin alınan bazı tedbirlerle birlikte yerli olarak ülkemizde artırılmasının hedeflendiğini, bazı alım hedeflerinin belirlendiğini açıklarken bu tedbirler sonrasında et fiyatlarında sürekli olarak meydana gelen oynaklığın sona erdirilmesinin planlandığını da özellikle belirtti. Yakın zamanda ortaya konulan politikalar sonrasında yerlilik oranının artırılması ile zaman içerisinde kırmızı et konusunda dışa bağımlı olmadan tüketimin sağlanmasının amaçlandığını açıkladı. Zaman içerisinde kırmızı et fiyatlarının da düşeceğini açıklarken fiyatların etiketlere ne zaman yansıyacağı ise merak konusu haline geldi. 

Türkiye’nin tarımda farklı bir noktaya gelmesinin hem ülke ekonomisi hem de kalkınması açısından önemli olduğuna vurgu yaptı. Bunun üzerine coğrafi konum göz önünde bulundurulduğu zaman hayvancılığın daha iyi noktalara getirilmesi açısından önemli olduğu ifade edildi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler