Ana Sayfa Ekonomi Gözü Dönen Yatırımcı Tetikçi Tuttu!

Gözü Dönen Yatırımcı Tetikçi Tuttu!

-

ABD’de meydana gelen olay akıllara durgunluk verdi. Yatırım yapma düşüncesi olan ABD’li bir kişi, yatırım yapmayı düşündüğü firmanın hisseleri pahalı olunca ucuzlatmak için kendince bir yol buldu. Tuttuğu tetikçi ile mağaza zincirini bombalatıp markanın hisselerini ucuza kapatmak isteyen yatırımcı, yüzlerce kişinin ölmesini göze alacak kadar gözünü karartmıştı. Son dakikada tetikçinin vazgeçmesi ile açığa çıkan olayda yüzlerce kişinin ölmesi önlendi.

ABD Borsasının Yükselişi

Her geçen gün yükselmeye devam eden ABD borsasının yatırımcıları endişelendirmiyor olması olası bir kriz mi var sorusunu akıllara getirirken, fiyatları gereğinden fazla yüksek bulan bir yatırımcının planı kan dondurdu. Yükselişteki ABD piyasasında istediğini elde edemeyen yatırımcı almak istediği hisseler için kanlı bir plan işletmeye başladı.

ABD’nin En Büyük İkinci Mağaza Zinciri

Hisseleri her geçen gün yükselişe geçen ABD’nin ikinci büyük mağaza zinciri Target için kolları sıvayan Amerikalı Mark Charles Barnett, firmanın hisselerini almaya parası yetmeyince Target’i New York’tan Florida’ya kadar bombalamaya karar verdi. Mağaza zincirinin bombalanması ise hisselerinin düşüşe geçeceğini ve kolaylıkla alım yapabileceğini düşünen Barnett, bu işi halledebilmek için 10 bin dolar verip bir tetikçi tuttu.

Tetikçi İnsafa Geldi

Anlaştığı tetikçiye besin maddelerinin arasına yerleştirmesi için onlarca bomba teslim eden Barnett’in planı işleseydi, seri halinde patlama yaşanan mağaza zincirinin hisseleri düşüşe geçecek ve kolaylıkla alım yapabilecekti. Tetikçinin elindeki bombalar ile birlikte polise başvurması ile planı alt üst olan Barnett, 17 Şubat Cuma günkü kapanışta 65,79 dolar olan Target hisselerinden vazgeçmek zorunda kaldı. Barnett’in suçu ispatlandığında 10 yıl hapis cezası alacak.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,609BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,428TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler