Ana Sayfa Ekonomi İzmir’e 13 Dev Proje Geliyor!

İzmir’e 13 Dev Proje Geliyor!

-

İzmir’de gerçekleştirilecek 13 adet dev proje hakkında bilgi veren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Körfez Geçiş Projesi’nde ÇED süreçlerinin sonuna gelindiği ve mart ayı itibari ile yapım ihalesine çıkacağını söyledi. Türkiye ekonomisi üzerinde oynanan kirli oyunlara en güzel cevabın yapılan projeler olduğunu söyleyen Arslan, yurtdışında olumsuz algı yaratmak isteyenlerin projelere bakıp ona göre karar vermesi gerektiğini belirtti. 13 dev projenin İzmir için çok önemli olduğunu belirten Arslan, İstanbul Marmaray projesindeki 10 tren setinin İzmir’e devredileceğini sözlerine ekledi.

İzmir’e Ulaşım Kolaylaşıyor

Çandarlı otoyolu ile İzmir’e ulaşımın kolaylaşacağını belirten Arslan, otoyolun gelecek ay temelinin atılacağını ve 3 yıl içerisinde bitirilip kullanıma geçileceğini söyledi. Körfez Geçiş Projesinde mart ayına kadar Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) alınacağını belirten Arslan, imar planı çalışmalarının başladığını ve çıkacak malzeme ile körfezde bir ada yapılmasının gündemde olduğunu söyledi.

Alaçatı’ya Havaalanı

Turistik mekân olması ile İzmir’de oldukça popüler olan ve yoğun turist trafiği olan Alaçatı’ya yapılacak havaalanının bu ay içerisinde Yap – İşlet – Devret modeli ile halesinin başlayacağını belirten Arslan, İzmir – İstanbul otoyolunun tamamının 2018 yılında tamamlanacağını söyledi.

İzmir’e Marmaray Desteği

Marmaray Projesi’nde bulunan 10 trenin İZBAN’a devredilmesi ile sabah ve akşam saatlerinde sefer sıklığının 6 dakikaya indirileceğini belirten Arslan, Kemalpaşa’daki lojistik köyün 2 yıl içerisinde tamamlanacağını, Çandarlı Limanı’nın üst yapısının ihalesinde son aşamalara gelindiğini, Alsancak Limanında yüzde 20 – 40 arası indirim yaparak kira ücretlerinde yüzde 70 oranında indirim yapılmasının sağlandığını sözlerine ekledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,617BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,429TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler