Ana Sayfa Ekonomi Ve Bu Alanda da İhracata Başladık !

Ve Bu Alanda da İhracata Başladık !

-

Konya’da gerçekleşen ve Konya, Aksaray ve Karaman’daki OSB’lerin buluşturulduğu toplantıya AK Parti Milletvekili, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız da katılım sağladı.

2016 YILINDA 13 OSB DAHA KURULDU

Toplantıda ilk konuşanlardan Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Başkanı Kütükcü’nün başlıca vurguladığı konu üretim oldu. Konuşmalarında Türkiye oldukca OSB’ lerinde olacağını ve OSB’ ler çalıştıkca ülkemizin ayakta kalacağını belirterek her an iş başında olduklarını söyledi.

2016 yılında tüm yaşananlara ve zorluklara rağmen 13 OSB daha kurulduğunu da aktaran Memiş Kütükcü,böylelikle ülkemizdeki OSB sayısı 311’e ulaştı diyerek sözlerine istihdam konusuna değinerek devam etti.

1 MİLYON 700 BİN İSTİHDAM

Kütükcü, ülkemizde bulunan bu 311 OSB’ de 50 bin fabrikanın bulunduğunu ve fabrikalarda toplam çalışan sayısının 1 milyon 700 binin üzerinde olduğunu belirterek çok ciddi bir istihdam sağladıklarını söyledi.Bu açıklama ile OSB sayısı arttıkça ülke ekonomisine ve istihdamına katkınında artacağı da aktarılmış oldu.

İHRAÇ EDİYORUZ

Memiş Kütükcü, bu OSB modellerinin ülkelere olan katkısının diğer ülkeler tarafından dikkatini çektiğini ve bununla birlikte de bir talep oluştuğunu söylerek birçok Ortadoğu ülkesinin ve Türki Cumhuriyetlerin bizim OSB modellerimizi ihraç etmek istediklerini belirtti.

ÜRETENLERİN ARKASINDAYIZ

Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız’da kısa bir konuşma yaparak konuşmasında OSB’lere olan desteğini ‘Üretenlerin daima arkasındayız ve onlar ürettikçe ayakta kalırız’ diyerek göstermiş oldu.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,620BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,432TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler