Ana Sayfa Gündem Bakandan Taşeron İşçi Açıklaması

Bakandan Taşeron İşçi Açıklaması

-

Uzun zamandır merak edilen taşeron işçiler hakkındaki düzenlemeler konusunda Çalışma Bakanı ilk kez açıklama yaptı. 

Uzun zamandır taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi için bazı duyumlar alınmış ve bu konuda bakanlığın nasıl bir yol izleyeceği merak konusu olmuştu. İş kaygısı yaşamak istemeyen taşeron işçilerin bu anlamda hükümetten kadrolu olarak çalışmak için çeşitli talepleri olmaya başlamıştı. Bu taleplerin ardından bir süre önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu taşeron işçilerin yüzünü güldürecek, onları mutlu edecek yeni bir çalışmanın olduğunu iddia etmişti. 

Çalışma Bakanı tarafından bir süre önce yapılan taşeron işçi açıklaması çok ses getirmiş ve konu hakkında nasıl bir çalışma yapılacağı merak konusu haline gelmişti. Bunun ardından yeni bir açıklama daha geldi. Geçtiğimiz günlerde bir radyo programına konuk olarak katılan Bakan Mehmet Müezzinoğlu gündeme ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. Bu esnada kendisine yöneltilen soruları da yanıtlamayı ihmal etmedi. En çok sorulan sorulardan birisi olan taşeron işçi konusu hakkında konuşan Bakan bu konuda bütüncül bir çalışma yaptıklarını söyledi. Taşeron işçilerin bir çatı altında kadrolu olarak toparlanması için hala bir düzenlemenin üzerinde çalışıldığını ifade ederken bunun ardından taşeron işçilerin biraz daha sabırlı olmaları gerektiğine özellikle vurgu yaptı. 

Bu yıl içerisinde taşeron işçilerin sabırlı olmaları halinde sorunun çözüme kavuşturulacağı özellikle belirtildi. Bu durumda taşeron işçilerin kadroya geçmeleri için çalışmanın uzun süredir devam ettiğine vurgu yapılırken bir anlamda sabırlı olmaları yönünde telkinde bulunuldu. Taşeron işçilerin çalışma hayatındaki sorunlarının çözülmesi planlanıyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,615BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,431TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler