Ana Sayfa Ekonomi Ziraat Bankası Karını Emeklilere Ayırdı

Ziraat Bankası Karını Emeklilere Ayırdı

-

Ziraat Bankası tarafından yıl içerisinde elde edilen karın büyük bir kısmının emeklilere ödenecek olan promosyon için ayırması dikkatlerden kaçmadı. 

Bankalar arasında önemli bir yere sahip olan ve her geçen yıl biraz daha gelişim gösterdiği görülen Ziraat Bankası yıllık olarak yapılan çalışmalar sonrasında konulan hedeflere ulaşmaya devam ediyor. Bu yıl konulan kar hedeflerine fazlası ile ulaştığı iddia edilen bankanın 2016 yılı kar oranını rekor sayılabilecek bir rakam ile kapattığı belirlendi. Kredi hacmini büyük oranda artırmış olan bankanın yetkilileri tarafından yapılan açıklama sonrasında son 5 yıllık süreç inceleme altına alındığı zaman kredi oranının neredeyse iki katına çıktığı belirlendi. 

2 katına çıkan kredi oranı aynı zamanda bilanço üzerindeki payında artırılmasına neden olmaya başladı. Bu oranın yapılan istatistiklerin ardından yüzde 44 oranlarından yüzde 65 oranlarına kadar çıkarılabildiği belirlendi. Başarılı bir yıl geçiren bankanın her yıl hedeflerinin biraz daha arttığı ve bu yılki kar oranlarının geçen yıla göre bir üst seviyeye çıkarıldığı ifade edildi. Diğer bankalara oranla çok daha fazla yerleşim yerinde faaliyet gösterdiği ifade edilirken bunun ardından yine hiç bir bankanın olmadığı 400 farklı yerleşim yerinde bulunduklarını açıklamalar dikkatlerden kaçmadı.

2016 yılında banka tarafından elde edilen kar oranı düşünüldüğü zaman 6.5 milyon liraya kadar ulaşıldığı belirtildi. Yapılan açıklamalarda emeklilerin banka için büyük öneme sahip olduğu göz önünde bulundurulduğu zaman 2 milyon liranın banka promosyon ödemeleri için kullanılmasına karar verildi. Emeklilerin mağdur edilmeden banka içerisinde tutulmasına ayrı bir özen gösterilecek.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler