Akıllı Cep Telefonu Satışında Rekor Artış

0

Geçen yıla göre yapılan incelemeler sonrasında akıllı telefon satış oranlarının yüzde 5 oranında arttığı açıklandı. 

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte haberleşme dışında daha pek çok alan için kullanılan akıllı telefon günümüz şartlarında bir lüksten daha çok ihtiyaç haline gelmeye başladı. İnsanların haberleşmenin yanı sıra internetle iç içe olabildikleri, bulundukları her yerde çeşitli aktivitelerde bulunabildikleri akıllı telefon kullanımının her geçen gün biraz daha artmaya başladığı ortaya çıktı. Bunun ardından bir teknoloji araştırma merkezi tarafından akıllı telefon kullanımı hakkında bazı çalışmalar yürütülmeye başladı. 

Geçtiğimiz yıl satılan akıllı telefon miktarı ile bu yıl arasında bir karşılaştırma yapıldı. Bu karşılaştırma sonrasında 2016 yılında satışların yüzde 5 oranında büyük bir artış gösterdiği ortaya konuldu. Bir önceki yıla göre yapılan istatistikler sonrasında yaşanan artış ile birlikte 1 milyar 495 bin 358 adet telefonun satıldığı açıklandı. 2015 yılında yapılan çeşitli istatistikler sonrasında 1 milyar 423 milyon 900 bin adet akıllı telefon satışı gerçekleştirilmişti. Bu rapor sonrasında her yıl akıllı telefon kullanım oranında gözle görülür bir artışın yaşandığı tespit edilmeye başlandı. 

Akıllı telefon markaları arasında da çeşitli satış rekorları kırılmaya başlandı. Detaylı bir istatistik yapıldığı zaman kullanılan akıllı telefon markaları ayrılarak listelendi. Bu ayrım sonrasında ilk sırayı Apple firması alırken ikinci sırayı şaşırtıcı ilerleyişi ile dikkat çeken Huawei almaya başladı. İlk çeyrekte Apple markasının Samsungu geçmesi dikkatlerden kaçmadı. Özellikle Galaxy Note 7 markalı Samsung telefonlarda yaşanan aşırı ısınma ve patlama sorunundan sonra firmanın 2016 yılında beklediği sıçramayı yaşayamamasına neden oldu. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın