Ana Sayfa Gündem Özel Bankalardan Emeklilere Avantaj Fırsatı

Özel Bankalardan Emeklilere Avantaj Fırsatı

-

Promosyon yarışına katılan özel bankaların emeklilerin dikkatini çekebilmek için çeşitli özel çalışmalar yapmaya hazırlandıkları ortaya çıktı. 

Banka promosyon ödemelerinin yapılmasının kesinleşmesinin ardından bu konudaki hizmetler açıklanmaya başladı. Hükümet ile kamu bankaları arasında uzun bir pazarlık yarışı başlamış ve sonrasında en az 300 en fazla 450 lira olarak ödenmesi beklenen promosyon miktarının alt limit olarak seçilmesine karar verilmişti. Bu sayede oluşabilecek rekabet ortamı sonrasında bankaların çeşitli hizmetlerle birlikte bu yarış içerisinde yer almaları beklenmeye başladı. 

12 milyon emeklinin olduğu düşünüldüğü zaman emeklilerin bankalardaki mevduat paylarının oldukça büyük olduğu da belirlendi. Bu durum karşısında emeklileri kaybetmek istemeyen bankalar promosyon yarışı içerisinde yer almak adına gerekli protokolleri imzaladılar. Şimdiye kadar 16 banka ve PTT promosyon yarışı için imzaları attı. Bu sayede piyasada emekliler için yüzde 90’ın üzerinde bir çalışma gerçekleştirilmiş oldu. Bankalarla yapılacak olan 3 yıllık sözleşme karşılığında promosyon ödemelerinin yanı sıra çeşitli imkanlardan da yararlanmaları beklenecek. Bankaların tek şartı ise bu anlamda bir kredili mevduat hesabının açılması ve sonrasında iki faturanın banka içerisinde otomatik ödeme talimatına verilmesi olarak açıklandı. 

Özel bankalarında promosyon yarışı içerisine girmelerinin ardından piyasada büyük bir rekabet oluşmaya başladı. emeklileri kaptırmak istemeyen bankaların bu anlamda yeni fırsatları da müşterilere sunmaya başladıkları öğrenildi. Promosyon ödemelerinin yanı sıra ücretsiz ürünlerden, düşük faizli kredilere kadar pek çok yeni fırsatın sunulması bekleniyor. Bu hizmetler arasında emeklilere verilecek kredi kartının yüksek limitli ve yıllık aidatının olmamasına dikkat edilecek. Havale ve EFT gibi yapılan çeşitli hizmetlerden para alınmayacak. Emeklilerin maaşlarının tamamını eksiksiz bir şekilde ATM’den çekmelerine imkan tanınacak. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler