Ana Sayfa Ekonomi 2 Milyon Kişiye İstihdam Kapısı Açılıyor!

2 Milyon Kişiye İstihdam Kapısı Açılıyor!

-

2019 yılında tamamlanacak 5 proje hakkında açıklama yapan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 5 bölgeyi, 48 ili kapsayan ve 137 milyar lira yatırım ile gerçekleşecek olan projelerin bittiğinde 2 milyon kişiye istihdam sağlayacağını ve ekonomiye yıllık yaklaşık olarak 42 milyar liralık katkı sağlayacağını sözlerine ekledi. Projelerin sonunda 37,7 milyar kilovatsaatlik enerji desteği sağlanacağını ve projeler vasıtası ile içme suyu sorunlarının çözüleceğini belirten Eroğlu, projelerin orman ve yeşil alanların oranında artışa sebep olacağını söyledi.

Türkiye’de Her İlde İmzamız Olacak

Ülkenin her yerinde projeler ile imza atılacağını söyleyen Eroğlu, yatırımların ülke tarihinde şimdiye kadar ki en büyük yatırımlar olduğunu her geçen gün ülke ekonomisine katkısı bulunacak projelere imza atıldığını söyledi. Doğu’dan Batı’ya her şehre yatırım yapılacağını belirten Eroğlu, özellikle Doğu ve Güneydoğu’daki yaşayan vatandaşların kötü talihinin geçmişte kalması için her çalışmanın yapılacağını söyledi.

Projeler Çok Kapsamlı

Ülke genelinde yapılan projelerin çok geniş kapsamlı olduğunu ve her geçen gün daha iyi projelerin yapıldığını belirten Eroğlu, 2019 yılının sonuna kadar GAP projesinin tamamlanacağını ekonomiye yıllık 4,9 milyar dolarlık katkı sağlayacağını ve toplamda 1 milyon 270 bin kişiye istihdam sağlayacağını belirtti. Toplamda içme suyu tesisi, sulama tesisi ve göletler inşası için 33,6 milyar Türk lirası yatırım ile 610 tesis yapılacağını belirten Eroğlu proje kapsamındaki istihdamların çok önemli olduğunu söyledi. Gerçekleşecek olan bütün projeler ile toplamda 2 milyon kişiye istihdam sağlanacağını belirten Eroğlu, en kısa sürede istihdam hedeflerine ulaşmak için çalışmaların hızlandırıldığını söyledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,615BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,431TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler