Ana Sayfa Gündem Türk Gençlerinin Yaptığı İş Araplardan Tam Not Aldı

Türk Gençlerinin Yaptığı İş Araplardan Tam Not Aldı

-

İzmir’de bir grup genç tarafından kurulmuş olan endüstriyel dağcılık firması Araplardan tam not almayı başardı. 

Son yıllarda teknolojik imkanlarında gelişmesi ve güvenlik araçlarının geliştirilmesi sonrasında endüstriyel dağcılık farklı bir nokta olarak değerlendirilmeye başladı. Gelişen sektörler arasında adını sık sık yazdıran endüstriyel dağcılık bu anlamda camla kaplı olan büyük plazalarda gençlerin örümcek adam gibi tırmanmalarını, hem spor yaparken hem de adrenalin yaşamalarını sağladığı için gençler arasında büyük bir ilgi ile karşılanmaya başladı. 

Dik bir bina, plaza, santral ya da petrol tankeri olması sistemin kurulması için gerekli özellikleri yaşıyor. İzmir’de kurulmuş olan bu şirket kısa zamanda büyük bir ilgi ile karşılanmaya başladı. Sadece ülkemizde değil yabancı ülkelerinde kısa zamanda ilgisini çekmesi oldukça dikkat çekti. Bunun ardından Ortadoğu ve Arap ülkelerinde de dağcıların büyük kısmı çeşitli hizmetler vermeye devam ediyor. Ancak hizmet veren sağcıların büyük kısmının eğitim almış üniversite mezunu olmaları en çok dikkat çeken ayrıntılar arasında yer alıyor. Bu dağcıların günlük kazançlarının ise 200 lira olması dikkat çekiyor. Yapılan çalışmalarda ve tırmanışlarda güvenlik en önemli unsuz olarak belirlendiği için bu konuda güvenlik kuralları en ince ayrıntısına kadar esas alınıyor. 

İnşaat sektörünün gelişmesi bu anlamda yüksek binaların ortaya çıkmasına neden oldu. Yüksek binaların dış cepheden temizlenmesi ve çeşitli işlemlerin yapılması zor olduğu için bu durum endüstriyel dağcılık sektörünün gelişmesini tetikledi. Endüstriyel dağcılık hizmeti veren Türk gençlerinin büyük bir kısmının Arap ülkeleri tarafından takdir edildiği ve değerlendirildiği öğrenildi. Bu şekilde Arap ülkelerinde hizmet verilmeye başlandığı açıklandı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,431TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler