Ana Sayfa Ekonomi Borsada Yabancı Akımı Başladı

Borsada Yabancı Akımı Başladı

-

Yapılan değerlendirmeler sonucunda 1 Ocak 10 Şubat tarihleri arasında yabancıların rekor derecede hisse senedi alımı yaptıkları belirlendi. 

Piyasalarda son zamanlarda iyimser bir tablo göze çarparken alım satım işlemleri hakkında uzmanlar tarafından bazı değerlendirmeler yapıldı. Borsada bir süredir para giriş ve çıkışlarına bağlı olarak yükselişin devam ettiği açıklandı. Ancak faiz ve döviz kaynaklı çalışmaların hala sakin olduğu öğrenildi. Son zamanlarda piyasalarda meydana gelen iyimser havanın para piyasaları açısından da desteklendiği özellikle belirtildi. 

Yatırımcıların birçoğu son zamanlarda kendilerine çeşitli getiriler aramaya başladı. Bu durumu en iyi şekilde analiz etmek ve kazançlı çıkabilmek adına borsaya yöneldikleri öğrenildi. Uzmanlar tarafından borsaya yapılan yatırımlar göz önünde bulundurulduğu zaman 1 Ocak ile 10 Şubat tarihleri arasında detaylı bir analiz yapıldı. Bu analizler sonrasında özellikle yabancı yatırımcıların borsaya akın ettikleri dikkatlerden kaçmadı. 1 Aylık inceleme sonrasında bir milyar dolar değerinde alım yaptıkları ve buna karşılık olarak 80 milyon dolar civarında da tahvil bono satışı yaptıkları öğrenildi. 

Bir süredir kurların yüksek olması uzun süredir destek seviyelerinde kalmış olan borsanın lehine olurken yatırımcıların bu alanda faaliyet göstermeleri için iyi bir zemin hazırladılar. Yeni kur sistemi yabancı yatırımcıların çıkışlarını zorlaştırdığı için bu konuda çok fazla istatistik yapılamadı ancak bu sistem yeni girişlerin sayısını artırdığı ve imkanları geliştirdiği için bir anlamda piyasalarda rahatlamaya sebep oldu. Fırsatları değerlendirmek isteyen yabancıların borsaya göstermiş ilgiden dolayı zararlı çıkmadıkları ve tam tersi olarak karlı bir kazanç elde ettikleri öğrenildi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,615BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,431TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler