Ana Sayfa Gündem Dizi Projesi İle Turizm ve Ticaret Canlandırılacak

Dizi Projesi İle Turizm ve Ticaret Canlandırılacak

-

Dizi film ihracatının farklı bir boyuta ulaştığı düşünüldüğü zaman bu alanda Latin ülkeleri ile ortak bir çalışma yapılmasına ve bu çalışma sonrasında turizm ve ticaretin geliştirilmesinin planlandığı açıklandı. 

Türk dizilerinin farklı bir yöne doğru çıkış yakalamasının ardından yabancı ülkelere yönelik gerçekleştirilen ihracatlarının yıllık 100 milyon doları aştığı ve bu konuda büyük bir kazanç sağlandığı belirtildi. Her geçen yıl ihracat hacminin piyasada biraz daha artması sonucunda ekonomik İlişkiler Kurulu tarafından bu konuda yeni bir çalışmanın yapılmasına karar verildi. Türk dizilerinin başka ülkelerle olan ticaret ve turizm hacmimizi geliştirebileceği düşünüldüğü zaman bu anlamda yeni çalışmaların yapılmasına karar verildi. 

Türk dizileri ile Latin Amerika ülkeleri arasında bu konuda ortak bazı çalışmaların yürütülmesine karar verildi. Özellikle son dönemlerde Latin Amerika ülkeleri ile birlikte yapılması planlanan ortak düşüncelerin bu sayede iki ülke arasındaki ilişkilerin kuvvetlenmesini sağlayacağı gibi, Türkiye’nin tanıtımının gerçekleştirilmesi planlanıyor. Ticaret ve turizm alanında yeni bir pazar oluşturmak için iki taraf arasında sıcak bir ortamın oluşturulması planlanıyor. 

Bugün 33 Latin Amerika ülkesi ile Türkiye arasındaki ticaret hacmi düşünüldüğü zaman toplam ticaret hacminin yıllık olarak 9 milyar dolar seviyelerinde gerçekleştiği belirtildi. Bunun ardından geçmiş yıllara dönük bir istatistik yapıldı ve 2002 yılında bu rakamın sadece 2 milyar dolar seviyelerinde olduğu görüldü. Şimdiye kadar Türkiye’nin tanıtımında dizi sektörünün çok önemli bir yer kapladığını düşündüğümüz zaman dizi sektörünün Latin Amerika ülkeleri arasında sıcak bir ortamın ve etkileşimin olabileceği düşünüldü. Bu konuda yapılabilecekler görüşülüyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,615BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,431TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler