Media Markt İsveç Piyasasında Tutunamadı

0

Teknoloji devi olarak bilinen Media Markt yapmış olduğu açıklamalarda İsveç hisselerinin satışını gerçekleştirdiklerini açıkladı. 

Teknoloji mağazaları düşünüldüğü zamanlarda son yıllarda büyük ilerleme sağlamış olan teknoloji perakende satış mağazası olarak hayata adım atmış Media Markt geliyor. Son zamanlarda vatandaşların teknolojik ürün alışverişleri sırasında en çok tercih ettikleri markalar arasında yer aldığı öğrenildi. Ürün kalitesi, ürün çeşitliliği ve hizmet kalitesi ile müşteri memnuniyetine önem veren mağazanın bu sayede büyük ilerleme kaydettiği ve bu ilerleme sonrasında farklı ülkelerde yeni mağazalar açarak büyüme hedeflerine ulaştığı açıklanmıştı. 

Teknoloji mağazaları arasında ilk sıralarda yer alan firmanın Alman markası olduğu biliniyor. İlk olarak Almanya’da açılan ve müşteriler ile buluşan mağazanın ardından yaşamış olduğu gelişmeler sonrasında ilerleme kaydettiği belirlendi. Bu ilerleme sonrasında 11 yılda kendisinden beklenmedik bir sıçrama geliştirerek pek çok ülkede yayılmaya başlaması dikkatlerden kaçmadı. Yapılan incelemeler sonrasında Avrupa ülkeleri başta olmak üzere onlarca ülkede binden fazla mağazasının olduğu belirlendi. Yıllık ciroları düşünüldüğü zaman dudak uçuklatan rakamlar ortaya çıkmaya başladı. 

Alman devi olarak kabul edilen marketler zincirinin 1979 yılından bu yana ilk Almanya olmak üzere pek çok ülkede aktif olarak yer aldığı öğrenildi. Son 11 yıldır İsveç piyasasında yer alan şirketin beklediği başarıyı ve sıçramayı gösterememesi de en çok dikkat çeken ayrıntılar arasında yer almaya başladı. İsveç piyasasında ekonomik nedenlerden dolayı tutunamadığını belirten şirket yapmış olduğu açıklamalarda ülke genelinde bulunan 26 mağazasını hisseleri ile birlikte Norveçli bir elektronik mağaza olan Norska Expert bünyesine sattığı belirlendi. Ülkeden tamamen çekilme kararı almaları dikkat çekti. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın