Bu Hafta Ekonomide Neler Yaşanacak?

Bu Haftanın Ekonomik Takvimi

Yoğun bir ekonomik veri akışının olduğu bir haftanın sonuna gelen piyasaları Pazartesiden itibaren yine yoğun bir ekonomik takvim bekliyor. Bu hafta ekonomi ABD, İngiltere, Euro Bölgesi ve Kanada’dan gelecek ekonomik verilere ve Fed toplandı tutanaklarına odaklanacak.

1-) Fed FOMC Toplantı Tutanakları Yayınlanacak

Bu hafta Çarşamba günü saat 22.00’de Fed’in 1 Şubatta yaptığı FOMC toplantısının tutanakları yayınlanacak. Ayrıca Çarşamba günü Fed yetkililerinden Neel Kashkari, Patrick Haker ve Dennis Lockhart konuşma yapacak.

2-) ABD Ocak Ayı Konut Satış Verileri Yayınlanacak

Çarşamba günü saat 18.00’de Ulusal Emlak Komisyoncuları Birliği tarafından Ocak ayı ABD mevcut konut satış verileri yayınlanacak. Ticaret Bakanlığı ise Cuma günü saat 18.00’da ABD Ocak ayı yeni konut satış verilerini yayınlayacak. Ayrıca bu hafta ABD işsizlik haklarından yararlanma başvuruları ve Michigan tüketici hissiyatı verileri de yayınlanacak.

3-) İngiltere 4. Çeyrek GSYİH Verileri Yayınlanacak

Bu hafta Çarşamba günü saat 12.00’de Ulusal İstatistik Ofisi İngiltere dördüncü çeyrek ikinci GSYİH verilerini yayınlayacak. İngiltere’nin dördüncü çeyrekte yüzde 0,6 büyümesi bekleniyor.

4-) Euro Bölgesi Satın Alma Müdürleri Endeksi Verileri Yayınlanacak

Salı günü saat 12.00’da Euro Bölgesi’nden imalat ve hizmet sektör faaliyet verileri gelecek. Ayrıca bu hafta piyasalar Euro Bölgesi’nden gelecek enflasyon ve tüketici güveni verilerine de odaklanacak.

5-) Kanada Perakende Satış ve Enflasyon Verileri Yayınlanacak

Bu hafta Çarşamba günü saat 16.30’da Kanada Aralık ayı perakende satış verileri ve Cuma günü saat 16.30’da Kanada tüketici fiyat enflasyon verileri yayınlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.