Ana Sayfa Ekonomi Bu Hafta Ekonomide Neler Yaşanacak?

Bu Hafta Ekonomide Neler Yaşanacak?

-

Bu Haftanın Ekonomik Takvimi

Yoğun bir ekonomik veri akışının olduğu bir haftanın sonuna gelen piyasaları Pazartesiden itibaren yine yoğun bir ekonomik takvim bekliyor. Bu hafta ekonomi ABD, İngiltere, Euro Bölgesi ve Kanada’dan gelecek ekonomik verilere ve Fed toplandı tutanaklarına odaklanacak.

1-) Fed FOMC Toplantı Tutanakları Yayınlanacak

Bu hafta Çarşamba günü saat 22.00’de Fed’in 1 Şubatta yaptığı FOMC toplantısının tutanakları yayınlanacak. Ayrıca Çarşamba günü Fed yetkililerinden Neel Kashkari, Patrick Haker ve Dennis Lockhart konuşma yapacak.

2-) ABD Ocak Ayı Konut Satış Verileri Yayınlanacak

Çarşamba günü saat 18.00’de Ulusal Emlak Komisyoncuları Birliği tarafından Ocak ayı ABD mevcut konut satış verileri yayınlanacak. Ticaret Bakanlığı ise Cuma günü saat 18.00’da ABD Ocak ayı yeni konut satış verilerini yayınlayacak. Ayrıca bu hafta ABD işsizlik haklarından yararlanma başvuruları ve Michigan tüketici hissiyatı verileri de yayınlanacak.

3-) İngiltere 4. Çeyrek GSYİH Verileri Yayınlanacak

Bu hafta Çarşamba günü saat 12.00’de Ulusal İstatistik Ofisi İngiltere dördüncü çeyrek ikinci GSYİH verilerini yayınlayacak. İngiltere’nin dördüncü çeyrekte yüzde 0,6 büyümesi bekleniyor.

4-) Euro Bölgesi Satın Alma Müdürleri Endeksi Verileri Yayınlanacak

Salı günü saat 12.00’da Euro Bölgesi’nden imalat ve hizmet sektör faaliyet verileri gelecek. Ayrıca bu hafta piyasalar Euro Bölgesi’nden gelecek enflasyon ve tüketici güveni verilerine de odaklanacak.

5-) Kanada Perakende Satış ve Enflasyon Verileri Yayınlanacak

Bu hafta Çarşamba günü saat 16.30’da Kanada Aralık ayı perakende satış verileri ve Cuma günü saat 16.30’da Kanada tüketici fiyat enflasyon verileri yayınlanacak.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,603BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,428TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler