Ana Sayfa Gündem Türkiye Arap Turist Sayısını Artırmaya Kararlı

Türkiye Arap Turist Sayısını Artırmaya Kararlı

-

Türkiye yeni turizm döneminde Arap turistlerin sayısını artırmak adına yeni çalışmalar yapmaya başladı. 

Arap turistlerin ülke turizmi için önemli olduğu düşünüldüğünden bu konuda yeni çalışmalar yapılmaya başlandı. Turizmde yaşanan çeşitli sıkıntıların tamamen ortadan kaldırılması için son dönemlerde çeşitli çalışmalar yapılıyordu. Bu çalışmaların ardından hükümet destekli yeni projeler gündeme getirilmeye başlandı. Arap turistlerin ülke ekonomisi için önemli katkılar sağladığını fark eden Türkiye bu konuda yeni düzenlemelere gitti. Türkiye Arapların ülkeye daha fazla gelmesi için bu konuda dokunulmazlığı bulunan temsilciliklerin açılması adına harekete geçti. 

Mecliste bir süredir çeşitli şekillerde görüşülen temsilciliklerin ülkemizde açılmasının ardından Arap Turizm Örgütü tarafından gerçekleştirilecek olan işlemlerde yöneticilerin dokunulmazlığının bulunduğu gibi açılan temsilciliklerinde devlet tarafından dokunulmaz olmasına karar verildi. Temsilcilik binası ile birlikte araç ve gereçlerinde aynı şekilde dokunulmazlıklardan yararlanmasına karar verildi. Temsilciliğin kurulumu gerçekleştiği takdirde her türlü vergi ödemesinden muaf tutulmasına karar verildi. 2015 yılı baz alındığı zaman o dönem toplam 3.8 milyon Arap turistin ülkeye geldiği öğrenildi. Yapılan çeşitli çalışmalar sonrasında bu yıl bu rakamın 10 milyon kişiye kadar çıkarılmasına karar verildi.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamaların ardından gerçekleştirilen bu tür bir çalışmanın Arap ülkeleri ile Türkiye arasındaki sıcak ilişkilerin gelişmesini sağlayacağı gibi aynı zamanda uluslararası anlaşmalar çerçevesinde ekonomik, ticari ve turizm alanında gerekli tüm ilişkilerin kuvvetlendirilmesinin sağlanacağı özellikle belirtildi. Amaç turist sayısını artırmak ve turizmi canlandırmak olacağı gibi aynı şekilde ülkeye gelebilecek Arap yatırımcı sayısının artırılması da planlananlar arasında yer alıyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler