Artan Fiyatlar Araç Kiralama Oranlarını Artırdı

0

ÖTV zammı ve bunun ardından kurda yaşanan artışların araç kiralama oranlarını artırdığı belirlendi. 

ÖTV zammı araç fiyatlarında çeşitli fiyat artışlarına neden olmaya başladı. Bunun ardından piyasalarda hareketliliğe sebep olacak olan kurdaki hareketliliğin bir anlamda otomobil fiyatlarına yansımış olması vatandaşların bu durumdan olumsuz bir şekilde etkilenmesine yol açtı. Araç alım işlemlerinde bir süredir durgunluğun hakim olduğu ifade edilirken yükselen fiyatlardan dolayı tasarruf sağlamak isteyen vatandaşların pek çoğunun araçlarını satmaya başladıkları da belirlenenler arasında yer alıyor. 

Özellikle büyük şirket sahiplerinin yeni bir düzenleme sonrasında şirketin tasarrufunu sağlamak adına şirkete yeni araç alım işlemlerini durdurdukları gibi bu anlamda ellerinde bulunan araçları da satarak elden çıkarmayı planlamaları dikkatlerden kaçmadı. Artık şirketlerinde ihtiyaç olduğu takdirde araç kiralama yolunu seçtikleri belirlendi. Otomotiv sektöründe satış işlemleri düşünüldüğü zaman müşterilerin giderek artan fiyatlar nedeniyle bu konuda sektörde bir daralmanın yaşanması bekleniyordu. Beklenildiği gibi oldu ve sonucunda vatandaşların ellerindeki araçları dahi sattıkları belirlendi. Bunun ardından sanılanın tam aksine araç kiralama sektöründe bir artışın yaşanması da dikkatlerden kaçmadı. Bu alanda yüzde 10 oranında bir artışın yaşandığı tespit edildi. 

Araç kiralama şirketlerinin yaşanan bu talepten dolayı oldukça memnun oldukları dile getirildi. 2015 yılında sektörde meydana gelmeye başlayan sorunların giderek büyümesi sonrasında ekonominin de zor bir durumda bulunduğu göz önünde bulundurulduğu zaman 2017 yılında yaşanan bu tür bir artış dikkatlerden kaçmadı. 2017 yılında büyük miktardaki parasını bir araca bağlamaktan kaçınan vatandaşların araç kiralama şirketlerinin kapısını çalacağı söyleniyor. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın