Ana Sayfa Gündem Sürücülere 400 Lira İndirim Müjdesi!

Sürücülere 400 Lira İndirim Müjdesi!

-

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tarafından yapılan açıklamalara göre sicili temiz olan sürücülere trafik sigortalarında 400 lira indirim müjdesi verildi. 

Son zamanlarda gündemde trafik sigortalarında yaşanan zamlar konuşulurken bu anlamda yapılan zamların araç sürücülerini de yakından etkilediği ifade edilmeye başlamıştı. Bu durum karşısında yeni bir tartışma konusu daha gündeme geldi. Geçtiğimiz yıl bir trafik polisinin ölümüne neden olan Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’in daha önceki dönemlerde de defalarca polislik olmasına rağmen kazanın ardından yapılan incelemelerle birlikte lüks aracının en düşük prim oranından sigortalanmış olması dikkat çekti. Bu durum aynı zamanda çeşitli tartışmaları da beraberinde getirmeye başladı. 

Sigortacılar bu olay sonrasında kendi aralarında yaşanan adaletsizliği tartışmaya başladı. Zaman içerisinde yapılan çalışmalarla bu duruma devlet tarafından da destek verildiği açıklandı. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek bu konuda artan tartışmalar sonrasında bir süre önce trafik sigortasında yeni bir sistem üzerinde çalışma yapıldığını açıklamıştı. Zorunlu sigortalardan birisi olan trafik sigortasında gerçekleştirilebilecek olan tüm kolaylıklar hükümet tarafından en ince ayrıntısına kadar masaya yatırıldı ve görüşülmeye başlandı. 

Yeni sistem modeli geçtiğimiz günlerde açıklanmış ve sadece araçların değil aynı zamanda sürücülerinde sigortalanmasını sağlayan bir sistemin getirilmesine karar verilmişti. Yurt dışında da uygulanan bu sistem sonrasında artık araç primlerinin deneyimsiz sürücüler sayesinde sürekli olarak yükseltilmesinin önüne geçileceği özellikle belirtildi. Verilen talimatlar çerçevesinde Hazine çalışmaya başladı. Bunun ardından ödenilen trafik sigortası primlerinde bazı yenilikler yapıldı. Artık sicili temiz olan sürücülerin 400 liraya kadar daha düşük trafik sigortası primi ödemeleri sağlanacak. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,603BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,428TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler