Ana SayfaDiğer İş İlanlarıMart Ayında 500 Bin Kişiye İş Müjdesi!

Mart Ayında 500 Bin Kişiye İş Müjdesi!

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

İstihdam çağrısı sonrasında kamu kurumlarına ve bankalara toplam 500 bin kişinin alınmasına karar verildi. 

Ekonomide yaşanan sıkıntılı durumun ortadan kaldırılması için çeşitli çalışmalar yapılmıştı. Bu çalışmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istihdam seferberliği çağrısı yapıldı. Bu çağrı ile hem özel sektör hem de kamu sektörü istihdam oranlarını artırmak amacıyla harekete geçti. İşsizliğin ekonominin önünde büyük bir engel olduğu ifade edildiği için bu anlamda yapılan yeni düzenlemelerle birlikte işsizlik sorununun tamamen ortadan kaldırılması planlanıyor. İstihdam seferberliği sonucunda yıl sonuna kadar 1.5 milyon kişinin iş sahibi olmasını sağlamak olarak belirlendi. 

Ekonomide yaşanan sıkıntıların ortadan kaldırılması için bu anlamda özel sektör ve kamu sektörü harekete geçtiğini açıkladı. Özel sektörden arka arkaya yeni iş ilanları ve istihdam çağrıları gelmeye başlarken en büyük atılımın kamu sektöründe yaşanması bekleniyordu. Bu konu hakkında yeni bir müjde verildi. Özellikle mart ayının işe alımlar konusunda oldukça bereketli bir yıl olmasının beklendiği açıklandı. Birçok kamu kurumu,  bakanlık ve bankaların personel alımı gerçekleştirecekleri belirlenenler arasında yer aldı. 

Yapılan açıklamalarda toplam 500 bin personel alımının yapılacağı açıklandı. Bu alımların mart ayı ile birlikte başlaması bekleniyor. Bu sayede binlerce üniversite mezunu olan gencin umutsuz iş arayışının da sonlanması bekleniyor. Bazı alanlarda kadro açılması içinde Maliye Bakanlığına yöneltilen talepler devam ediyor. KPSS’den alınmış olan puanlar büyük önem taşırken bu konuda yerleştirmelerin sınav sonuçlarına göre yapılacağı açıklandı. Konu hakkında çalışmalar devam ederken alınacak personel ilanlarının kurumların resmi internet sayfalarında yayınlanmaları bekleniyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.