Ana Sayfa Ekonomi Türkiye 400 Bin İsrailli Turisti Ağırlayacak

Türkiye 400 Bin İsrailli Turisti Ağırlayacak

-

İsrailli Turist Sayısı Sıçrama Yaşayacak

Uluslararası Akdeniz Turizm Fuarı Tel Aviv’de düzenlendi. Türkiye’de fuarda bulunan ülkeler arasında yer aldı. Turizm Bakanlığı yedi senelik aradan sonra ilk defa bakanlık olarak bu fuara katılım gösterdi.

Uluslararası Akdeniz Turizm Fuarı, İsrail’den Türkiye’ye gelecek turist sayısı ile ilgili ipuçları verdi. İsrail ile Türkiye arasında siyasi ilişkiler yavaş yavaş normale dönerken, turizmciler ülkeden gelecek turist sayısında artışın yaşanacağını tahmin etti.

Türkiye Otelciler Birliği, 2017 yılında İsrail’den 400 bin kadar turistin Türkiye’ye geleceğini beklediklerini açıkladı. Geçtiğimiz sene beklenmedik şekilde bu ülkeden Türkiye’ye gelen turist sayısının attığını ifade eden TÜROB Başkanı Timur Bayındır, bu rakamların yeni yılda artacağını belirtti.

İsrail’den ülkemize gelmesi beklenen turistlerin büyük bölümü inanç turizmi için Türkiye’ye gelecek denildi. Bu çerçevede İsrail ile birlikte reklam çalışmalarının yapılabileceğini söyleyen TÜROB Başkanı Bayındır, “2016’da Türkiye’yi ziyaret eden turist sayısında ciddi bir gerileme yaşandı. Fakat İsrail’den ülkemize giriş yapan ziyaretçi sayısı yaklaşık yüzde otuzluk oranda artış kaydetti” dedi.

Buna göre 2016 yılında yaklaşık 295 bin İsrailli Türkiye’ye turistlik gezi düzenledi.

Uluslararası Akdeniz Turizm Fuarı’nın sona ermesi ardından Birlik sonuçları raporladı. Rapora göre İsrail ile Türkiye fuar kapsamında gelişmeler kaydetti. Fuarda iki ülkenin sektör için görüşmeler yaptığı bildirildi. İsrailli turistlerin Akdeniz Bölgesindeki turizm merkezlerinde ilgi göstereceği ifade edilirken, İstanbul ve Nevşehir bölgesine ilginin de yüksek olduğuna vurgu yapıldı.

2017 yılında İsrail’den gelecek turist sayısında ciddi artışlar yaşanması beklenirken, turizmcilerin yeni umudu İsrailli turistler oldu. Fuar kapsamında bir araya gelen Türk ve İsrailli turizmciler içinde bulunduğumuz yıla dair ortak planlarda yaptı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,600BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,429TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler