Ev Alacaklara Devlet Desteği Geliyor

Ev almak isteyip bankada bu alanda hesap açanlara devlet tarafından destek verileceği müjdesi verildi. 

Konut sahibi olmanın her geçen gün biraz daha zorlaştığı, ekonomik sıkıntıların baş gösterdiği düşünüldüğü zaman devlet tarafından konut piyasasının hareketlendirilmesi için yeni düzenlemeler yapılmaya başlandı. Bu düzenlemeler çerçevesinde bankalarla yapılan görüşmeler sonrasında faiz oranları düşürülmüş, bunun ardından emlak konut ve çeşitli emlak firmaları tarafından kampanyalar düzenlendi. Bu kampanyalar dahilinde pek çok vatandaşın ev sahibi oldukları öğrenildi. ancak devlet tarafından bu konuda vatandaşlara uygulanan desteklerin sona ermeyeceği özellikle belirtildi. 

Bir süredir konu hakkında hükümetin çeşitli teşvik ve destek çalışmalarının yürütüldüğü açıklanmıştı. Yapılan son düzenlemelerin ardından artık ev almak isteyen vatandaşlara destek verileceği açıklandı. Bankada hesap açıp 3 5 yıl boyunca sürekli olarak düzenli bir şekilde konut almak için birikim yapan vatandaşlara ilk evini almak isteyenler için yeni bir destek verileceği öğrenildi. Bu destek sonrasında vatandaşların konut hesabı açtırmaları gerektiği özellikle belirtildi. Uygulamanın geçtiğimiz yaz 26 Ağustos tarihinde hayata geçtiği açıklanmıştı. Bunun ardından sadece bir hafta içerisinde 9 bin 726 vatandaşın bankalar ile görüşerek konut hesabı açtırdıkları belirlendi. 

Hesaplarda yapılan incelemeler sonrasında biriken para miktarı inceleme altına alındı. Kısa süre içerisinde 36 milyon 39 bin 188 liraya kadar ulaşan bir birikimin olduğu özellikle belirtildi. Yeni yılın  girmesi ile birlikte devletin verdiği desteklerinde artırıldığı açıklanmıştı. Bu konuda yapılan değerlendirmelerin bir üst seviyeden verilmesine karar verildi. Devlet katkısının 15 bin 575 liraya çıktığı açıklandı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.