Ana Sayfa Gündem Ev Alacaklara Devlet Desteği Geliyor

Ev Alacaklara Devlet Desteği Geliyor

-

Ev almak isteyip bankada bu alanda hesap açanlara devlet tarafından destek verileceği müjdesi verildi. 

Konut sahibi olmanın her geçen gün biraz daha zorlaştığı, ekonomik sıkıntıların baş gösterdiği düşünüldüğü zaman devlet tarafından konut piyasasının hareketlendirilmesi için yeni düzenlemeler yapılmaya başlandı. Bu düzenlemeler çerçevesinde bankalarla yapılan görüşmeler sonrasında faiz oranları düşürülmüş, bunun ardından emlak konut ve çeşitli emlak firmaları tarafından kampanyalar düzenlendi. Bu kampanyalar dahilinde pek çok vatandaşın ev sahibi oldukları öğrenildi. ancak devlet tarafından bu konuda vatandaşlara uygulanan desteklerin sona ermeyeceği özellikle belirtildi. 

Bir süredir konu hakkında hükümetin çeşitli teşvik ve destek çalışmalarının yürütüldüğü açıklanmıştı. Yapılan son düzenlemelerin ardından artık ev almak isteyen vatandaşlara destek verileceği açıklandı. Bankada hesap açıp 3 5 yıl boyunca sürekli olarak düzenli bir şekilde konut almak için birikim yapan vatandaşlara ilk evini almak isteyenler için yeni bir destek verileceği öğrenildi. Bu destek sonrasında vatandaşların konut hesabı açtırmaları gerektiği özellikle belirtildi. Uygulamanın geçtiğimiz yaz 26 Ağustos tarihinde hayata geçtiği açıklanmıştı. Bunun ardından sadece bir hafta içerisinde 9 bin 726 vatandaşın bankalar ile görüşerek konut hesabı açtırdıkları belirlendi. 

Hesaplarda yapılan incelemeler sonrasında biriken para miktarı inceleme altına alındı. Kısa süre içerisinde 36 milyon 39 bin 188 liraya kadar ulaşan bir birikimin olduğu özellikle belirtildi. Yeni yılın  girmesi ile birlikte devletin verdiği desteklerinde artırıldığı açıklanmıştı. Bu konuda yapılan değerlendirmelerin bir üst seviyeden verilmesine karar verildi. Devlet katkısının 15 bin 575 liraya çıktığı açıklandı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler