Emlak Konut İlk Kampanyasını Aştı

Emlak Konut tarafından yapılan kampanyalar sonrasında henüz 19 günlük bir sürenin geçmesinin ardından ilk kampanyanın aşıldığı özellikle belirtildi. 

Vatandaşların konut sahibi olmalarını sağlayan çeşitli kampanyalar son zamanlarda devlet destekli olarak gündeme gelmeye başladı. Ekonomide yaşanan çeşitli sıkıntılar gündeme geldiği zaman uzun bir süredir emlak sektöründe çeşitli sıkıntıların ve durgunlukların yaşandığı ifade edilmişti. Bunun ardından hükümet emlak sektörüne destek vermek için bankalarla görüşerek konut kredilerinin faizlerinde çeşitli kolaylıklar sağlanması için harekete geçmişlerdi. 

Bununla kalmayıp emlak konut şirketi tarafından hükümet tarafından da çeşitli destekler verilmeye başlandı. Şirket tarafından uzun vadeli, uygun faiz seçenekleri ile konut satışının gerçekleştirildiği açıklanmıştı. Kampanya dahilinde geçtiğimiz yıl binlerce konut satılmıştı. Bu satışların ardından vatandaşların konut satışına olan ilgilerinin oldukça yoğun olmasının ardından kampanyanın uzatıldığı açıklanmıştı. 

Yeni yılın girmesi ile birlikte konut satışında tekrar bir hareketliliğin kazandırılması için kampanyanın ikinci kez yapılmasına karar verilmişti. Kampanyanın başlatılmasının ardından ilginin beklenenden de yoğun olduğu dikkatlerden kaçmadı. Emlak Konut tarafından dar ve orta gelirli ailelerinde ev sahibi olması için vadenin 20 yıla kadar uzatılmasına karar verildi. Bunun ardından düşük faiz seçenekleri ile birlikte kampanyanın binlerce kişi tarafından değerlendirileceği ortaya çıkmıştı. Kampanyanın henüz 19 günlük olmasının ardından tahmin edilemeyen bir ilgi gösterildi. Konulan hedeflere şimdiden 19 günde ulaşıldığı açıklandı. Sadece 19 günlük süre içerisinde geçen yılın ilk dört aylık satış hedeflerinin geçildiği belirtildi. Kampanyanın ilk aşamasının şimdiden tamamlandığı açıklandı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.