Ana Sayfa Ekonomi Memurlukta Performansa Dayalı, Esnek Yapı Dönemi

Memurlukta Performansa Dayalı, Esnek Yapı Dönemi

-

Memurluk Garanti İş Kapsamından Çıkacak

Türkiye’deki yaklaşık 3 milyon memuru ilgilendiren düzenleme sonrasında, memurlukta performansa dayalı sisteme geçilecek.

Bu kapsamda yapılan açıklamalara göre, memurluk artık garanti iş kapsamından çıkacak. Memurluk statüsünü yeniden yapılandıracaklarını açıklayan hükümet performansa dayalı ve daha esnek bir yapıya geçmeye hazırlanıyor. Memurluk yapısı kamudaki yöneticiler de dahil tüm pozisyonları kapsayacak şekilde düzenlenecek. Alınan bilgilere göre memurluk 8 farklı başlık altında yapılandırılacak. Buna göre memurlara 5 yılda bir karne notu verilecek.

HEM VATANDAŞ HEM AMİR NOT VERECEK

Söz konusu notta hem vatandaşlar hem de memurların bir üstü olan yöneticileri performansı değerlendirecek. Belli kriterler noktasında değerlendirilmeye alınan memurlar böylelikle, memurluk işini tapulu mal gibi görmekten vazgeçecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yapısal düzenlemenin referandum ardından masaya yatırılacağına işaret ederek, söz konusu düzenlemenin tüm kamuyu kapsayacağını bildirdi.

GELİŞİME AÇIK OLMAK ZORUNDALAR

Tüm kamu çalışanlarını tek çatı altında toplamayı hedefledikleri belirten Müezzinoğlu, taşeron işçilerinde bu düzenlemeye dahil edileceğini söyledi. Memurluk yapısının düzenlenmesiyle daha sağlıklı bir sisteme geçileceğinin altını çizen Bakan, “memurlar performansa dayalı sistemde kendilerini geliştirmek, yenilemek ve dönemin teknolojisine ayak uydurmak zorunda kalacak” dedi.

YÜKSEK PERFORMANSA YÜKSEK MAAŞ

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, tüm kamu çalışanlarını tek yasa çatısında toplamayı hedeflediklerini belirtirken, kadrolarında yeniden masaya yatırılacağının sinyalini verdi. “İşe uğramadan sadece bankamatikten maaş alan memurluk dönemi geride kalacak” diyen Müezzinoğlu, performansı yüksek olan memurun maaşının, performansı düşük olan memura göre daha yüksek olacağını da sözlerine ekledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,615BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,431TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler