Ekonomi İnci Deri'den 100. Yılda 40 Mağaza Daha!

İnci Deri’den 100. Yılda 40 Mağaza Daha!

Son Güncelleme:

Yurtdışına 40 Mağaza Daha Açacak

İnci Deri yurt içinde ve yurtdışındaki satış noktalarına yenilerini ekleme kararı aldı. Sektörde yüz yılı geride bırakan İnci Deri yönetimi önümüzdeki yıllar içerisinde yurtdışındaki mağaza sayısını kırka çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti. İnci Deri’nin şu anda yurtdışında 5 mağazası bulunuyor.

İnci Deri’nin 5 yıllık büyüme hedeflerini Yönetim Kurulu Başkanı Ali Murat Kızıltaş açıkladı.

2016 yılında 220 milyon liralık ciroya imza attıklarını aktaran Kızıltaş, 1 milyar 8 milyon adet satış yaptıklarını söyledi. 2016 yılında yurt içindeki mağazalarına 10 tane daha ekleyen İnci Deri, 2017’de ise en az üç tane daha mağaza açacağını açıkladı.

Ayakkabıcılık sektöründe 2016 yılında bazı mağazaların hedeflerin altında kaldığına da değinen Ali Murat Kızıltaş, birkaç mağazayı kapatmak zorunda kaldıklarını belirtti. Yeni yıl ile birlikte büyümeye devam edeceklerine işaret eden Kızıltaş, “Önceliğimiz verimlilik” dedi.

YURTDIŞI SATIŞ KANALINI YÜKSELTECEK

İnci Deri’nin 2017 Şubat itibari ile Kıbrıs, Türkmenistan, Kosova ve Nahçıvan’da satış noktaları bulunuyor. Toplam 5 adet olan yurtdışı satış mağazaları yedi yüz metrekarelik alanda hizmet veriyor. Bu kapsamda yurtdışı satış noktalarına yenilerini ekleyecek olan İnci Deri, önümüzdeki iki yıl içinde en yurtdışı mağazalarına az yirmi mağaza daha ekleyecek. Sonraki üç yıl içinde de 20 kadar mağaza açılışı yapmayı hedefleyen İnci Deri’nin hedefinde ise öncelik İran pazarına giriş yapmak. İran’ın yanında Fas ve Tunus gibi ülkelerde de pazara girmeyi hedeflediklerini söyleyen Ali Murat Kızıltaş, “Amacımız en kısa zaman zarfında yurtdışında hedeflediğimiz noktaya ulaşmak” dedi.

Ali Murat Kızıltaş’ın açıklamasında 2016 yılında İnci Deri’nin yaptığı ihracat rakamları da yer aldı. Buna göre İnci Deri geçen yıl iki milyon liradan fazla ihracat yaparak Türkiye ekonomisine büyük katkı sağladı. Firmanın yeni yıl ihracat hedefiyse yüzde yedilik büyüme olarak kaydedildi. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,301BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,649TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,518TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler