Ana Sayfa Ekonomi Yeşil Pasaporta İmza Atıldı

Yeşil Pasaporta İmza Atıldı

-

2016 yılının hasarlarının ortadan kaldırılması için yapılan yenilikler içerisinde bulunan ve ihracatçıların dört gözle beklediği yeşil pasaport hakkında güzel haber sonunda geldi. Ekonominin kalkınması ve ihracatçının önünün açılıp daha rahata hareket etmesi için planlanan yeşil pasaport ile ilgili işlemler tamamlanıyor. Dün Bakanlar kurulunda imzadan çıktığının müjdesini veren Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, pasaportların yakında dağıtılmaya başlanacağını ve ihracat için pasaport engeline takılan iş adamlarının bu konuda büyük kolaylıklar yaşayacağını belirtti.

İstikrar ve Güven

Bakanlık salonunda MÜSİAD Genel Başkanı Nail Opak ile birlikte MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal’ı ağırlayan Tüfenkci, yeşil pasaportun iş adamları için çok önemli olduğunu belirtirken, istikrar ve güven duygusunun bu ülkeyi hem iç pazarda hem de dış pazarda temsil eden iş adamları için çok önemli olduğunu, bu ülkenin hükümetsiz ve koalisyonsuz kaldığında en çok etkilenen kesiminde iş dünyası olduğunu belirtti. Parlamenter sistemin şimdiye kadar zararlarının görüldüğünü belirten Tüfenkci, sistemin darbeler ürettiğinin yaşanarak öğrenildiğini kaydetti.

Yeşil Pasaport Müjdesi

Mevcut sistemin her zaman kriz yaşatmaya müsait olduğunu ve vesayet odaklarına açık olduğunu belirten Tüfenkci, tüm bunları geride bırakmak için istikrardan yana karar verilmesi gerektiğini altını çizdi. 2016 yılında alınan kararların hayata geçirilmesi için bütün çabanın sarf edildiğini belirten Tüfenkci, alınan kararların henüz gerçekleşeceğini söyledi. İhracatçı ile ilgili yapılan teşviklerin çok önemli olduğunu belirten Tüfenkci, yeşil pasaportun Bakanlar Kurulundan imzadan çıktığını, yakında dağıtılmaya başlanacağını müjdeledi.

Ankara’da ihtiyaç duyulan fuar alanı hakkında da açıklamada bulunan Tüfenkci, bu konuda çalışmaların devam ettiğini en kısa sürede hayata geçirileceğini söyledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler