Yeşil Pasaporta İmza Atıldı

2016 yılının hasarlarının ortadan kaldırılması için yapılan yenilikler içerisinde bulunan ve ihracatçıların dört gözle beklediği yeşil pasaport hakkında güzel haber sonunda geldi. Ekonominin kalkınması ve ihracatçının önünün açılıp daha rahata hareket etmesi için planlanan yeşil pasaport ile ilgili işlemler tamamlanıyor. Dün Bakanlar kurulunda imzadan çıktığının müjdesini veren Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, pasaportların yakında dağıtılmaya başlanacağını ve ihracat için pasaport engeline takılan iş adamlarının bu konuda büyük kolaylıklar yaşayacağını belirtti.

İstikrar ve Güven

Bakanlık salonunda MÜSİAD Genel Başkanı Nail Opak ile birlikte MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal’ı ağırlayan Tüfenkci, yeşil pasaportun iş adamları için çok önemli olduğunu belirtirken, istikrar ve güven duygusunun bu ülkeyi hem iç pazarda hem de dış pazarda temsil eden iş adamları için çok önemli olduğunu, bu ülkenin hükümetsiz ve koalisyonsuz kaldığında en çok etkilenen kesiminde iş dünyası olduğunu belirtti. Parlamenter sistemin şimdiye kadar zararlarının görüldüğünü belirten Tüfenkci, sistemin darbeler ürettiğinin yaşanarak öğrenildiğini kaydetti.

Yeşil Pasaport Müjdesi

Mevcut sistemin her zaman kriz yaşatmaya müsait olduğunu ve vesayet odaklarına açık olduğunu belirten Tüfenkci, tüm bunları geride bırakmak için istikrardan yana karar verilmesi gerektiğini altını çizdi. 2016 yılında alınan kararların hayata geçirilmesi için bütün çabanın sarf edildiğini belirten Tüfenkci, alınan kararların henüz gerçekleşeceğini söyledi. İhracatçı ile ilgili yapılan teşviklerin çok önemli olduğunu belirten Tüfenkci, yeşil pasaportun Bakanlar Kurulundan imzadan çıktığını, yakında dağıtılmaya başlanacağını müjdeledi.

Ankara’da ihtiyaç duyulan fuar alanı hakkında da açıklamada bulunan Tüfenkci, bu konuda çalışmaların devam ettiğini en kısa sürede hayata geçirileceğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.