Ana Sayfa Gündem 500 Bin Gence Bin 502 Lira Maaş!

500 Bin Gence Bin 502 Lira Maaş!

-

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu 500 bin gence bin 502 lira maaş verileceğini açıkladı.

İstihdam seferberliği ile ekonominin tekrar canlandırılması sağlanmıştı. Bunun üzerine hükümet tarafından yapılan istihdam seferberliği çağrısı sonunda yanıt bulmaya başlamış özellikle bu konuda özel sektörlerin hevesli olduğu ifade edilmişti. Yapılacak çeşitli çalışmalar sonrasında yıl sonuna kadar en az 1.5 milyon kişinin istihdam edilmesine karar verilmişti. Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yapmış olduğu açıklamaların ardından işverenlere devlet tarafından istidam sağlamaları halinde çeşitli teşvikler vereceğinin müjdesini vermişti. Bu konu hakkında yürütülen çalışmalar düşünüldüğü zaman işverenlerin omuzlarına yüklenmiş olması beklenen çalışmaların sona ereceği ifade edildi. 

Hükümet tarafından sadece özel sektörlerin değil kamu sektörlerinin de işçi alımı gerçekleştireceklerinin açıklanmasının ardından çeşitli başvuruların önümüzdeki ay içerisinde ortaya atılması bekleniyor. Hükümet destekli olarak verilen iş eğitimleri için yeni bir sayı belirlendi. İş başı eğitim programları ile iş sahibi yapılacak olan kişi sayısının 500 bin olmasına karar verildi. İşin devamlılığını ve verimliliğini sağlamak için çeşitli sektörler için 500 bin personel alınacağı eğitimler sonrasında sertifikaları ile birlikte işe yerleştirilecekleri özellikle belirlendi. 

Bakan tarafından yapılan açıklamalarda ‘500 bin adet gence sektörlere ve işlere yakından adapte olabilmeleri için eğitim vereceğiz. Bu eğitimlerin ardından maaşlarının ödenmesi için gerekli garantileri veriyoruz. İşverenleri olumsuz etkilememek için eğitim programı sürecinde de 1502 lirayı devlet olarak biz karşılıyoruz’ ifadelerini kullandı. Yapılacak olan bu düzenlemenin istihdam seferberliği için bir katkı sağlaması bekleniyor. Konu hakkında çalışmalara başlandı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,422BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,418TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler